ROG STRIX G15 G513RC vs KATANA GF66 11UE vs Tulpar T5 V23.3.2 15, 6"

Bütçe
32k max

Elmreynus

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm. Ben şu an mimarlık okuyorum ve bir bilgisayara ihtiyacım var. Ama o kadar saçma bir fiyatlandırma şekli var ki aklım durdu 2 gündür. En performanslısını alıp geçmem gerekirken ben F/P aramadığımı fark ettim yani benim için markası da, malzeme kalitesi de adam gibi olsun istiyorum. Şimdi bu bağlamda aklımdaki 3 PC'den biri ASUS ROG STRIX G15, biri MSI katana GF66, biri de Monster Tulpar v23.3.2. bu 3 PC de 30k, sadece Monster'da RAM ve depolama arttırma seçeneği yüzünden 1800'lük artı fark var. Linklerini de bırakıyorum buraya. Benim istek sırama göre ASUS(3050 95W) > MSI(3060 80W) > Monster(4060 75W+25W) bu seçenekler arasında ama performans olarak da bu sıralamanın tam tersi bir değer çıkıyor karşıma. Kafayı yiyeceğim. Çok sıkıntı yaşar mıyım ASUS'u alırsam? Vicdanen de kötü hissediyorum niyeyse. En güncel teknolojiyi aynı fiyata alabiliyorken almazsam kazıklanıyormuş gibi hissedeceğim sanki. Bir kullananlar, bilgisi olanlar vs. yardımcı olsun. (ha bir de ASUS'ta kamera da yok numpad da çok dert değil ama eksi)

https://app.hb.biz/QRpgLrIqDtHP

https://app.hb.biz/wuvxCLsgGXJs

Tulpar T5 V23.3.2 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam buna bakabilirsiniz.

Hocam buna bakabilirsiniz.

Bu attığım modeller arasında bir seçim yapmak istiyorum marka takıntıl olmasa Monster alıp geçmek çok mantıklı 32 RAM 1TB SSD 4060 var içinde ama ASUS ROG çok premium hissettiriyor donanım olarak da 3050 ve R7 6800HS var MSI da tam ortasında i5 11400H ve RTX3060 hangisini seçmek mantıklı acaba.

Monster pişman eder. Biraz daha zorlarsanız çok daha kaliteli bilgisayarlar alabilirsiniz.

Benim attıklarım bundan daha iyi zaten ama zaten marka takıntım var sadece MSI da ASUS istiyorum ben sadece istisnai olarak 4060'lı Monster çok ucuza denk geldi o yüzden seçeneklere ekledim.

Kalite arıyorsanız sarı sitede + - bütçeye sıfır, garantili - garanti birmiş güzel ürünler var. Kaliteli ürünler bence.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-15-14-35-34-604_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_2024-05-15-14-35-34-604_com.sahibinden.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 21
Bu attığım modeller arasında bir seçim yapmak istiyorum marka takıntıl olmasa Monster alıp geçmek çok mantıklı 32 RAM 1TB SSD 4060 var içinde ama ASUS ROG çok premium hissettiriyor donanım olarak da 3050 ve R7 6800HS var MSI da tam ortasında i5 11400H ve RTX3060 hangisini seçmek mantıklı acaba.

Anlamadım neden attıklarınız arasından seçim yapmak zorundasınız.

Benim attıklarım bundan daha iyi zaten ama zaten marka takıntım var sadece MSI da ASUS istiyorum ben sadece istisnai olarak 4060'lı Monster çok ucuza denk geldi o yüzden seçeneklere ekledim.
Attıklarınızdan biri monster zaten onu listeden çıkartın. Diğerinde 3050 var. 50 serisi kart size bu forumda kimse önermez. 3060 olanı alabilirsiniz ama yakında 5000 serisi duyurulacak 2 nesil geriden başlayacaksınız. Nasıl daha iyi oluyor tam olarak sizin attıklarınız ?

Anlamadım neden attıklarınız arasından seçim yapmak zorundasınız.

Ya seçim yapmakta çok zorlanıyorum buraya kadar ayıkladım içime bunlar siner anca bana kalsa ASUS'u alır geçerim direkt ama performans muhabbeti yüzünden MSI ve Monster kafa karıştırdı.

Attıklarınızdan biri Monster zaten onu listeden çıkartın. Diğerinde 3050 var. 50 serisi kart size bu forumda kimse önermez. 3060 olanı alabilirsiniz ama yakında 5000 serisi duyurulacak 2 nesil geriden başlayacaksınız. Nasıl daha iyi oluyor tam olarak sizin attıklarınız?

Mesela benim bahsettiğim Monster Monster özellik olarak attığınızdan daha iyi ki ben en başından Casper Monster HP Lenovo Dell vs almak istemiyorum diyerek sadece piyasalarına göz atarak ilerledim seçenekleri azaltmaya çalışırken şimdi de bu Monster'in fiyatı gerçekten makul olduğu için ekledim 30k 3 PC de direkt 4060 da alınabiliyor 3050 de ama ASUS'un kalitesine dibim düşüyor nefsime hakim olamıyorum eski bile olsa yetersiz bile olsa onu alasım geliyor sadece bu attıgım modeller arasında yorumlama yapabilirseniz sevinirim gerçekten karar verme konusunda kötüyüm çok arada kalıyorum aklım diğerinde kalmasın birini alırsam.

Ya seçim yapmakta çok zorlanıyorum buraya kadar ayıkladım içime bunlar siner anca bana kalsa ASUS'u alır geçerim direkt ama performans muhabbeti yüzünden MSI ve Monster kafa karıştırdı.

Mesela benim bahsettiğim Monster Monster özellik olarak attığınızdan daha iyi ki ben en başından Casper Monster HP Lenovo Dell vs almak istemiyorum diyerek sadece piyasalarına göz atarak ilerledim seçenekleri azaltmaya çalışırken şimdi de bu Monster'in fiyatı gerçekten makul olduğu için ekledim 30k 3 PC de direkt 4060 da alınabiliyor 3050 de ama ASUS'un kalitesine dibim düşüyor nefsime hakim olamıyorum eski bile olsa yetersiz bile olsa onu alasım geliyor sadece bu attıgım modeller arasında yorumlama yapabilirseniz sevinirim gerçekten karar verme konusunda kötüyüm çok arada kalıyorum aklım diğerinde kalmasın birini alırsam.
3050'li ASUS bilgisayarınız hayırlı olsun o zaman. Ben kimseye Monster önermek gibi bir kötülük yapamam.

3050'li ASUS bilgisayarınız hayırlı olsun o zaman. Ben kimseye Monster önermek gibi bir kötülük yapamam.

Ahahahah peki MSI vs ASUS arasında kalınca 3050 ve 3060 arasında gözle görülür derecede fark var mı? Tasarım olarak çok zayıf kalmış MSI ama o kadar da önemli değil piyasadaki en iyi markalardan birisi oldugu icin göz ardı edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı