30 bin TL'ye hazır sistem önerisi

Eymen Kırcı

Femtopat
Daha fazla  
Ne kadar uygun olursa o kadar iyi tabii ama 30k ya kadar bütçede hazır sistem önerir misiniz? Genelde FPS oyunları oynamak için bir sistem almak istiyorum. İşlemci olarak AMD olursa daha iyi olur, 5600 ya da 7500F gibi. Ekran kartı da aklımda 4060 var çünkü AMD ekran kartlarında daha çok sıkıntı yaşarım gibi duyumlar aldım ama hikayeli oyunlar oynarken 8 GB VRAM'dan dolayı sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Genelde Valorant ve CS oynarım o oyunlar işlemci tabanlı ama dediğim gibi arada hikayeli oyunlarda da sıkıntı yaşamamak istiyorum. DDR5 olunca 30k'yı aşıyor fiyat DDR 4 olsa da sıkıntı olmaz bence.

Ne kadar uygun olursa o kadar iyi tabii ama 30k ya kadar bütçede hazır sistem önerir misiniz? Genelde FPS oyunları oynamak için bir sistem almak istiyorum. İşlemci olarak AMD olursa daha iyi olur, 5600 ya da 7500F gibi. Ekran kartı da aklımda 4060 var çünkü AMD ekran kartlarında daha çok sıkıntı yaşarım gibi duyumlar aldım ama hikayeli oyunlar oynarken 8 GB VRAM'dan dolayı sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Genelde Valorant ve CS oynarım o oyunlar işlemci tabanlı ama dediğim gibi arada hikayeli oyunlarda da sıkıntı yaşamamak istiyorum. DDR5 olunca 30K'yı aşıyor fiyat DDR 4 olsa da sıkıntı olmaz bence.

Buna bir bak güzel sistem bence hem de özelleştirebilirsin.(bu sisteme kule tipi soğutucu gerek)

@Eymen Kırcı DDR5 olunca 35Bin civarına kadar çıkıyor yaklaşık, ek düzeltmelerle. Tek slot 16GB takılıyor genelde onu çift yapmak gerekiyor, M2 arttırması da şart. Ama DDR4 olursa 5600+4060 sistem 23-24Bine geliyordu.

Sistemin DDR5 olması ne kadar çok farklılık yaratır acaba. 7500 ve 5600'e soğutucu gerekli ama 7500'e takınca benim bütçeyi aşıyor acaba bu sistemde sadece 7500'ü 5600 yapıp soğutucu eklesem olur mu hem fiyat daha da uygun olur ya da DDR4 bir sistem almakda bu devirde mantıksızmı olur

7500'den 5600'e inmek anakart ve RAM değiştirmene sebebiyet verir 7500'den şaşma biraz bütçeni zorlamaya çalış AM5 platformu daha ileri dönük

Yani 30k ya 7500F ve 4060 DDR5 sistem almak en mantıklısı diyorsunuz. Peki bu sisteme soğutucu olarak en uygun ne eklemeliyim soğutucular hakkında bir fikrim yok hangi markanın daha iyi olduğuna dair. Bir de bu sisteme başka bir özelleştirme gerekiyor mu yoksa böyle idare eder mi?

Buna bir bak güzel sistem bence hem de özelleştirebilirsin.(bu sisteme kule tipi soğutucu gerek)

Yeni konular

Geri
Yukarı