30 bin TL'ye laptop önerisi

ggpredator

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 30 bin bütçem var. Önce Lenovo almayı düşünüyordum. Şimdi ASUS ve HP de eklendi. Sizin öneriniz hangi marka ve model?

Bunu alıp RAM ekleyebilirsiniz. (site MediaMarkt gerçek sitesi mi emin değilim. Emin olmak için MediaMarkt müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.)

Arkadaşlar 30 bin bütçem var. Önce Lenovo almayı düşünüyordum. Şimdi ASUS ve HP de eklendi. Sizin öneriniz hangi marka ve model?

Hocam şimdi şu soruma cevap verebilir misin?

1. PC'yi ne için alıyorsun?
2. neden dizüstü düsündün?
3. işinden dolayı ya da başka bir sebepten dolayı çok mu yer değiştiriyorsun.
4. aradığın performans neler.

Ona göre bir PC söylemek lazım.

Hocam şimdi şu soruma cevap verebilir misin?

1. PC'yi ne için alıyorsun?
2. neden dizüstü düsündün?
3. işinden dolayı ya da başka bir sebepten dolayı çok mu yer değiştiriyorsun.
4. aradığın performans neler.

Ona göre bir PC söylemek lazım.
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Baştan başlayayım ;
1. Daha çok günlük kullanım ve iş akabinde oyun
2. Yanımda taşıyabilmem önemli kampüs,kütüphane,seyahat vb durumlardan dolayı
3. Yılda 3 veya 4 kez ama asıl sebebi 2. de belirttim.
4. Almışken en iyisi değilde iyi olması maalesef en iyisine bütçe yetmiyor.

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Baştan başlayayım;
1. daha çok günlük kullanım ve iş akabinde oyun.
2. yanımda taşıyabilmem önemli kampüs, kütüphane, seyahat vb durumlardan dolayı.
3. yılda 3 veya 4 kez ama asıl sebebi 2. de belirttim.
4. almışken en iyisi değil de iyi olması maalesef en iyisine bütçe yetmiyor.

Tamamdır. Ben bir bakayım neler varmıs bulunca yazarım.

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Baştan başlayayım;
1. daha çok günlük kullanım ve iş akabinde oyun.
2. yanımda taşıyabilmem önemli kampüs, kütüphane, seyahat vb durumlardan dolayı.
3. yılda 3 veya 4 kez ama asıl sebebi 2. de belirttim.
4. almışken en iyisi değil de iyi olması maalesef en iyisine bütçe yetmiyor.

Hocam biraz baktım. Biraz oyun odaklı gittim. Piyasada uzun vadede seni götürebilecek en iyi laptopta biraz zorlarsak 4060 koyabiliyoruz. Şimdi burada işlemci konusunda iki seçenek var Intel'ya da AMD mümkünse laptoplarda AMD öneririm çünkü Intel ile aynı gücü daha düsük frekanslarda ve daha az watt kullanarak yapar. Yani piliniz daha uzun süre gider. Aralarında 1000TL fark var.

Intel i7 12. nesil rxt 4060: https://www.akakce.com/laptop-noteb...sd-rtx4060-15-6-full-hd-fiyati,108580067.html

AMD Ryzen 7 7735h RTX 4060: Asus TUF Gaming A15 FA507NV-LP037 Ryzen 7 7735HS 16 GB 512 GB SSD 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Benim önerim ASUS olsa da aralarında çok bir fark yok ancak pil ömrü olarak ASUS Ryzen kullandığından daha avantajlı. Performans olarak eşitler.

Fiyat bandı 34.000TL ve 35.000TL birazcık aşmak gerekti. Çünkü 30.000TL'ye RTX4050 vardı o da 6 GB VRAM'e sahipti ileride sıkıntı yaşatırdı.

Son düzenleme:

Hocam biraz baktım. Biraz oyun odaklı gittim. Piyasada uzun vadede seni götürebilecek en iyi laptopta biraz zorlarsak 4060 koyabiliyoruz. Şimdi burada işlemci konusunda iki seçenek var Intel'ya da AMD mümkünse laptoplarda AMD öneririm çünkü Intel ile aynı gücü daha düsük frekanslarda ve daha az watt kullanarak yapar. Yani piliniz daha uzun süre gider. Aralarında 1000TL fark var.

Intel i7 12. nesil rxt 4060: MSI Thin GF63 12VF-405XTR i7-12650H 16 GB 512 GB SSD RTX4060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

AMD Ryzen 7 7735h RTX 4060: Asus TUF Gaming A15 FA507NV-LP037 Ryzen 7 7735HS 16 GB 512 GB SSD 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Benim önerim ASUS olsa da aralarında çok bir fark yok ancak pil ömrü olarak ASUS Ryzen kullandığından daha avantajlı. Performans olarak eşitler.

Fiyat bandı 34.000TL ve 35.000TL birazcık aşmak gerekti. Çünkü 30.000TL'ye RTX4050 vardı o da 6 GB VRAM'e sahipti ileride sıkıntı yaşatırdı.

Hocam bence de bu 2'si arasından ASUS'u alsın. MSI Thin serilerine malzeme kalitesi körü diyorlar.

Son düzenleme:

Intel i7 12. nesil rxt 4060: MSI Thin GF63 12VF-405XTR i7-12650H 16 GB 512 GB SSD RTX4060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Isı dağılımı ve kendini sürekli yenileme konusundan dolayı intel işlemci düşünüyordum. Ama siz de farklı bir bakoş açısı kattınız. Ben İntel i7 ve 4060 diye düşünmüştüm.

Isı dağılımı ve kendini sürekli yenileme konusundan dolayı intel işlemci düşünüyordum. Ama siz de farklı bir bakoş açısı kattınız. Ben İntel i7 ve 4060 diye düşünmüştüm.
ayrıca 36k ya ip 3600 de 35 bandına çıktığımız için tercih edilebilir.

Hocam bence de bu 2'si arasından ASUS'u alsın. MSI Thin serilerine malzeme kalitesi körü diyorlar.

Men hem MSI hem de ASUS'u deneme fırsatım oldu her türlü çok bir farkları yok ama asıl olay işlemcide laptopta AMD her zaman daha iyi performans vericeğinden bence de ASUS daha mantıklı olur. Ama kişisel tercihlerine göre seçer herhalde.

Isı dağılımı ve kendini sürekli yenileme konusundan dolayı Intel işlemci düşünüyordum. Ama siz de farklı bir bakoş açısı kattınız. Ben Intel i7 ve 4060 diye düşünmüştüm.

Ayrıca 36k ya IP 3600 de 35 bandına çıktığımız için tercih edilebilir.

Olabilir bir seçenek ben RTX 4060 ve AMD işlemciyi seçmemin sebebi RTX 4060 ile gelen DLSS3 teknolojisi ve 8 GB VRAM'e sahip olması işlemcide ise daha az işlemci hızı ve daha az watt tüketimi sebebiyle AMD düsünmüstüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı