Çözüldü 30 Cent'lik eksik TL'yle ödenebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TolgaFlashTR

Hectopat
Makaleler
1
Amazon.com üzerinde bir ürün alacağım fakat 0,30 dolar eksik oldu, ininal Kart'a 10 TL civarı yükleme yapsam dolar olarak çekip tamamlayabilir mi geriye kalan miktarı?

Çözüm
Dolar, TL fark etmez. Kartından TL olarak para çekilir. Alabilirsin yani.
Fakat Amazon.com desteğine sorduğumda kartta Dolar olması gerekir dedi, benim de garibime gitti çok saçma çünkü dolar olması gerekmesi. TL olsa da dolar gibi çekebilir diyorsunuz yani anladığım kadarıyla?
Şimdi tekrardan Amazon desteğine sordum, yanlış bilgi iletilmiş anladığım kadarıyla. Kartınızda TL olarak Doları ödemeye yetecek kadar miktar bulunursa ödeyebiliyorsunuz. Yani kartınızda illa Dolar olması gerekmiyor.
Dolar, TL fark etmez. Kartından TL olarak para çekilir. Alabilirsin yani.
Fakat Amazon.com desteğine sorduğumda kartta Dolar olması gerekir dedi, benim de garibime gitti çok saçma çünkü dolar olması gerekmesi. TL olsa da dolar gibi çekebilir diyorsunuz yani anladığım kadarıyla?
Şimdi tekrardan Amazon desteğine sordum, yanlış bilgi iletilmiş anladığım kadarıyla. Kartınızda TL olarak Doları ödemeye yetecek kadar miktar bulunursa ödeyebiliyorsunuz. Yani kartınızda illa Dolar olması gerekmiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Her zaman Dolar ile alışveriş yap. TL seçersen kur fazla çevriliyor daha fazla ödersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı