30 FPS God of War oynanır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
Ben 4-5 yıl önce(9-10 yaşlarındayken. Bu bilgi önemli) evdeki bilgisayar çok kötüyken sırf video çekeceğim diye Batman Arkham City'i 8-20 arası FPS değerleri ile bitirmiştim ve öyle 40 saat gömmüştüm oyuna. Youtube'a da o 8 FPS oynadığım görüntüleri atmıştım. Tabii sonradan hem PS4'te Remaster versiyona 50 saat sonra da Steam'de ultra grafik ayarlarıyla 105 saat gömdüm oyuna. Yani acısını çıkardım.

30 fps akıcıdır ama pürüzlü görüntü olur. Bildiğim kadarıyla Animelerin de çoğu 30 fps ile yapılıyor kimsenin kör olduğu utanıp sıkıldığı falan yok, alışma meselesi. Gözünü yüksek kaliteye alıştırmış kişi düşüm ayar ve düşük fpsde sıkılır. Bazılarına da 40 fps akıcı gelir.

Genel anlamda dediğim gibi pürüzlü görüntü olur ama oynanır. Mümkünse 60 fps ile akıcı görüntü elde etmeye çalışın tavsiyem. Gerekirse ayarları düşürün, yetmediyse çözünürlük bile düşürün. 60 fps candır. 30 fps cana çıkan bir basamaktır.

10100F ve 1050 Ti ile düşük ayarlarda FSR ile 900P'de 50-60 FPS arası oynayıp bitirdim. Normalde 60 FPS altı beni çok rahatsız eder ama bu oyunda hiç etmedi. Benzer değerleri alacağını düşünüyorum. Baktın çok düşük FPS alıyorsun ya da keyif vermiyor, 2 saat dolmadan iade edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı