30 GB boş yer SSD'de hız kaybı yaşatır mı?

240 GB Kingston SSD'im var, şu anda 110 GB boş alanım var ancak oyun indirmek istiyorum. Yaklaşık 30 GB boş alan kalacak 30 GB boş alan SSD'nin hızını düşürür mü veya zarar verir mi dolu olması?
Bence gözle görülür bir düşüş yaşanmaz. Sonuçta bu bir mekanik disk değil ve HDD'ler gibi çalışmıyorlar. İndirebilirsiniz bir sorun teşkil etmez.

Patriot Burst 240 GB modelini kullanıyorum. 13 GB boş yer var yalnızca. Boş olduğu haliyle arasında pek bir fark sezemedim. Yine de mümkünse en azından %5 bir kısmı bırakmak doğru olur.

En az 20GB boş bırakın. Önerim en az 30-35GB boş bırakmanızdır.

Aynen, hatta %50 olsun(!)

Ben ilk bilgisayarımı aldığımda bakmıştım. Kaynaklar genel olarak şöyle demekteydi:

If you have an SSD, leaving at least 25% of the SSD empty will ensure you have excellent performance. On modern SSDs with overprovisioning, this is probably much too conservative, and even 10% could be an okay number. It really depends on the SSD.

Burada dikkat etmemiz gereken yer "Leaving at least 25% of the SSD empty will ensure you have excellent performance." Zaten devamında da söylüyor daha az olsa da olur diye. Neden bu kadar üzerime geldiniz anlamıyorum. Sadece yardım etmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı