Çözüldü 30 GB RAM'in boşta kullanılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EkoEkoo

Hectopat
RAM
16GB x 2 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1TB SSD
Ekran kartı
RTX 4050 105W
İşlemci
12. Nesil i5
Emulator ile totk oynarken oyun tak diye çöktü, başta anlam veremedim internetten baktım RAM yetmiyordur yazıyordu. 30 uygulamayı aynı anda çalıştırsam 32 GB RAM'in 20GB'ından fazla kullanmayacaklarını düşünüp RAM'e bakmadan tekrar açmayı denedim, açıldı, ben de oynamaya devam ettim, birkaç kez daha çökünce RAM'den değildir ama yine de bakayım deyip Görev Yöneticisi'ni açmamla şok oldum. İşlemler kısmında RAM kullanımına göre uygulamaları sıraladım ama 30'u bırak 10GB'ı bile geçmiyorlar toplam. Bu RAM'i ne kullanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• 20230728_014043.jpg
    20230728_014043.jpg
    156,6 KB · Görüntüleme: 1.742
  • 20230728_014226.jpg
    20230728_014226.jpg
    157,2 KB · Görüntüleme: 1.644
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Emulator ile totk oynarken oyun tak diye çöktü, başta anlam veremedim internetten baktım RAM yetmiyordur yazıyordu. 30 uygulamayı aynı anda çalıştırsam 32 GB RAM'in 20GB'ından fazla kullanmayacaklarını düşünüp RAM'e bakmadan tekrar açmayı denedim, açıldı, ben de oynamaya devam ettim, birkaç kez daha çökünce RAM'den değildir ama yine de bakayım deyip Görev Yöneticisi'ni açmamla şok oldum. İşlemler kısmında RAM kullanımına göre uygulamaları sıraladım ama 30'u bırak 10GB'ı bile geçmiyorlar toplam. Bu RAM'i ne kullanıyor olabilir?
Bellek sızıntısı olmuş olabilir oyun çökünce. Genede diğer arkadaşların dediği gibi antivirüsle taratın.
Bellek sızıntısı olmuş olabilir oyun çökünce. Genede diğer arkadaşların dediği gibi antivirüsle taratın.

Çözüm
PC'yi yeniden başlatmayı denediniz mi? Fotoda daire içine aldığım yerde bir şey çalışyor ama aktif değil, büyük bir ihtimalle emulator her çöktüğünde bugda kaldı ve RAM'deki önbellek silinmedi ve siz birkaç kez daha çalıştırınca şişme yaptı.

Hocam bir dönem uTorrent istemcisinin bilgisayarlarda Mining yaptığı tespit edilmişti. Muhtemelen bilgisayarında arka planda Mining işlemi yapılıyor. Yine de bilemem tabii. Ama üstteki arkadaşın mesajına kattiyen katılmıyorum. uTorrent güvenli bir istemci değildir. Ayrıca boşta %50 CPU kullanımı da zannımca normal bir değer değil. AV'lerle falan uğraşma, zaten muhtemelen tespit edemez. Bas formatı, kafa rahat.

Hocam bir dönem uTorrent istemcisinin bilgisayarlarda Mining yaptığı tespit edilmişti. Muhtemelen bilgisayarında arka planda Mining işlemi yapılıyor. Yine de bilemem tabii. Ama üstteki arkadaşın mesajına kattiyen katılmıyorum. uTorrent güvenli bir istemci değildir. Ayrıca boşta %50 CPU kullanımı da zannımca normal bir değer değil. AV'lerle falan uğraşma, zaten muhtemelen tespit edemez. Bas formatı, kafa rahat.

Hocam, bilgisayarı Kaspersky, Malwarebytes ile taratın. Virüs falan olabilir. Görev Yöneticisi'nden gizliyorlar virüsleri.

Yeniden başlatıp başlangıç uygulamalarının çoğunu kapatmamdan sonra RAM kullanımı %25'e, CPU %10'a indi. Kaspersky ile tarıyorum şimdi bilgisayarı. Yavaş bir internet ve yüklediğim zibilyon tane oyunu tekrar yükleme işkencesini çekmek istemiyorum. Sorun devam ederse mecburen format atarım.

GPU kullanımı düşük, mining ihtimalini düşünmüyorum.

Sırf bu yüzden sistem yükseltmek yerine oynadığım her oyunu satın aldım ve alacağımda. Ne diyelim korsan kullanmanın bedeli. Kesinlikle bir virüs var. Bu Torrent programı ile alakalı olmak zorunda değildir, oradan indirdiginiz oyunlardanya da programlardan kaynaklı olabilir sonuçta orada herhangi bir crack işlemi yaptıysanız o dosyanın içine saklanmış bir virüsün buna sebep olması muhtemel. Sonuçta sırf bedava kullanabilmek uğruna dikkatsizce savunma duvarını aşmasına izin veriyorsunuz.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı