30 MB download var ancak internetim çok azını kullanıyor

cristalmert

Hectopat
Daha fazla  
İnternet Speedtest'lerinde download 30 MB olarak ölçüyor ancak oyun indirmelerinde falan en çok 4.2MB gördüm, bunu biraz daha arttıramaz mıyım? 10 MB falan gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
30 Mega Byte değil 30 Mega Bit hız alıyorsun. 8 Mega Bit = 1 Mega Byte. Düz hesapta hızın normal.

Bu arada yanlış okumuşum dostum türkiye standartlarında 4,2 gayet yüksek bir upload. Download bulabilirsinizde, upload cidden zor.
Teşekkürler aydınlattığınız için.
1604404791362.png

20Mbps Verene 20 Upload veriyorum.

Oyun indirmelerinde upload kullanılır dostum neyse o arttıramazsın.
Bu arada yanlış okumuşum dostum türkiye standartlarında 4,2 gayet yüksek bir upload. Download bulabilirsinizde, upload cidden zor.
Lütfen şaka yaptım de. 😱
Bu arada benim bildiğim olay şu. Birçok forumda okudum ne kadar doğru ya da yanlış bilmiyorum fakat işin matematiği tutuyor. Olay şöyle, sen 30 Mbps indirme hızı alıyorsun. 30/8=3,75. Yani saniye de 3.75 megabyte dosya indirebilirsin demek oluyor. Sen 4.2 ile indiriyorsan hızın 30Mbps'nin biraz üstünde demektir. İlk başta bende inanmadım fakat matematiği tuttu, ben hala kontrol ederim yine tutar. Eski evimde 75 Mbps hız alıyordum ve 9.1 Mb/s ile indirme yapıyordum, matematiğinde ise 75/8=9.375 çıkıyor. Şuan ki evimde 50 Mbps hız alıyorum ve 6Mb/s ile indirme gerçekleştiriyorum, bunun matematiğinde ise 50/8=6.25 çıkıyor. Üç aşağı beş yukarı yakın değerler çıkıyor. Ama dediğim gibi kesinliğinden emin değilim sadece bir çok yerde okudum ve bende tuttu olay bundan ibaret. :D

Paketiniz 35 Mbps büyük ihtimalle. Ortalama 32-33 Mbps hızda indirdiğinizi varsayarsak 1 Mbps = 128 KB. 33x128=4224 KB. Normal yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı