30 metre ethernet kablosu önerisi

botabik

Hectopat
30 metre civarında internet kablosu arıyorum, Hepsiburada gibi sitelerde 30 mtsi 55 TL civarıyken Teknosa'da 3 metrelik kablo 30 TL diyor. Haliyle kararsız kaldım yardımcı olabilecek olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Cat 5 ve Cat 6 standartları var. Cat 6 daha uzun menzilli ve sinyali daha güçlü, hız bakımından da ötede. Cat 6 aldığınız sürece (ve değerlendirmeler iyi ise) sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Bence iyidir. Bir hafta önce gibi internet menzilini uzatmak için babam 20 metre Cat6 kablo siparişi vermişti Hepsiburada'dan. Kablonet'in verdiği Netmaster modemi "bridge" yapıp ve Wi-fi özelliğini kapatıp onu TP-Link access point cihazına bağladık. Speedtest'te ping 12 ms'den 7 ms'ye düştü, bağlantı daha stabil olmuştu. Kablo ince ve uzun olmasına rağmen herhangi bir kopma, yavaşlama sıkıntısı yaşatmadı.

Bence iyidir. Bir hafta önce gibi internet menzilini uzatmak için babam 20 metre CAT6 kablo siparişi vermişti Hepsiburada'dan. Kablonet'in verdiği Netmaster modemi "bridge" yapıp ve Wi-Fi özelliğini kapatıp onu TP-Link Access Point cihazına bağladık. Speedtest'te ping 12 Ms'den 7 Ms'ye düştü, bağlantı daha stabil olmuştu. Kablo ince ve uzun olmasına rağmen herhangi bir kopma, yavaşlama sıkıntısı yaşatmadı.

Benim TP-Link Wi-Fi modemim var modem uzakta olduğu için 400 pinglere kadar çıkıyordu son çare olarak bunu aldım umarım değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı