30 saat uyanık kalp uykuyu düzene sokma

Arkadaslar guzel demissiniz de, gecen seneki denemelerimden birinde aksam 7'ye kadar dayanmistim. Sonrasinda 10-11 saat uyku tabii :) Hem doktorlar nasil nobet tutuyor o kadar zeki insanlar Allah askina.
Doktorlar bunu bir gün yaptıkları için vücut bunu kaldırıyor, uyku düzeni 1 günde bozulmaz 1 günde de yerine gelmez. Düzene sokmak istiyorsanız dediğim gibi düzenli şekilde saatleri geriye çekin, her gün 1 saat veya yarım saat erken yatın, erken kalkın. İstediğiniz saate gelince bırakın. Bu 1-2 belki 3 haftalık bir süreç.

Bana kalırsa böyle bir şey yapmaya gerek yok. 30 saat ciddi bir süre. Uykusuzluk gerçekten kötü bir şey olduğunu düşünüyorum.

Bugün 3'de yatıp 10'da uyandım. Normal gibi gelebilir ama benim için normal değil. Benim böyle en az 8-9 gibi yatip 5-6 gibi kalkmam gerek. O yüzden aykırı davranıp 30 saat uyanık kalacağım. Uyanık kalmak için tavsiye ve tüyolarınıza açığım. Veya bana eşlik ederek bu amansız yolda birlikte uyanık kalabiliriz.
36 saat kaldım tek yolu sürekli aktivite halinde olmak son saatlere doğru. Yoksa öğlen uykunuz geliyor uyuyorsunuz.

Hay! Arkadaslar uyuyacagim sanirim. Ilk dalgayi sabaha karsi bekliyordum an itibariyla cok srt srkilde ilk uyku dalgasiyla kapisiyorum. Eger uyursam tekrar uykumu nasil duzene sokabilirim?

Bu taktik hiç bir zaman işe yaramıyor. Ben bunu çok denedim.
Uykuyu düzene sokacaksan yapacağın şey, her gün 1 saat veya 30 dakika erken uyumak. Bir kaç gün 1 saat erken uyuyup istediğin saatlere uykunu denk getirirsin, sorun çözülür. Yani uykuyu ayarlamak istiyorsan ileriye değil geriye doğru çekeceksin. Biraz sabır etmen gerekiyor sadece.
Bu kadar emin konuşmanın sebebi nedir? 3 defa uyku düzenimi bu şekilde toparladım.

Geri
Yukarı