30 yaşında ilk defa oyun oynayacak birine tavsiyeler

30 yaşında oyun geçmişi yoksa kesinlikle hikayeli oyunlardan bir süre uzak durmalı. O durum zamanla kazanılıyor. Hack and Slash türünde vurdulu kırdılı basit oyunlarla piyasaya girmeli. Çünkü hikayeli oyunlar daha çok zaman ve dikkat istiyor. Görselliğe ve kontrole alışması için kaliteli basit Hack and Slash bir oyun bakmak daha iyi olacaktır.

Ben aslında iş için almıştım. Mühendisim autocad gibi programlar kullanıyorum çizim amaçlı. Dedim kurmuşken oyun bilgisayarı da olsun. Bütçem de varken sınırları biraz zorladım

İşten güçten fırsatım olmadı. Ofis için sistem kurarken oyuncu arkadaşların oyun tutkusunu şahit oldum. Dedim bir de ben deneyeyim
Ozaman öneri olarak Last Of Us 1 öneririm hem yakında PC ye geliyor. Nedeni ise Mainstream bir oyun herkesin oynayıp anlayabileceği aşırı karışık olmayan biraz gizlenme biraz yaratık-insan avlama oyunu. Hikaye aşırı karışık değil sıkmaz. İçimden iyi bir başlangıç oyunu olabileceği geldi

Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi hayatımda çocukluğumdaki FIFA ve CS oyunları dışında hiç oyun oynamadım. Şimdi 40k bütçeyle güzel bir sistem topluyorum. Umarım oyun oynamaktan keyif alırım. Bu durumu değerlendirerek oyun tavsiyelerinizi bekliyorum. Tür tercihim yok ama görev oyunları herhalde ilk aşamada yormaz diye düşünüyorum.

FPS seviyorsanız ilk öncelikle babadan yani Call of Duty 4 Modern Warfare efsanesiyle FPS türüne CoD 4 ile başlamanızı öneririm. Sonra MW 2 ve 3 diyerek gidebilirsiniz.

Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi hayatımda çocukluğumdaki FIFA ve CS oyunları dışında hiç oyun oynamadım. Şimdi 40k bütçeyle güzel bir sistem topluyorum. Umarım oyun oynamaktan keyif alırım. Bu durumu değerlendirerek oyun tavsiyelerinizi bekliyorum. Tür tercihim yok ama görev oyunları herhalde ilk aşamada yormaz diye düşünüyorum.
Hocam öncelikle sizi sıkmayacak oyunlardan başlayabilirsiniz. Dying Light veya The Walking Dead tavsiyemdir. İkinci olarak PC almadan önce kesinlikle Technopat'a konu açıp ona göre almanızı tavsiye ederim.

Bütçenizi sadece bilgisayara harcamayın derim ekipman da önemli 20 bin liraya bilgisayar toplayıp kalan 20 bin lira ile ekipman alabilirsiniz.
20K'lık ekipman biraz aşırıya kaçar.

20K'lık ekipman biraz aşırıya kaçar.
Hocam iyi bir monitör alsa 5 bin lira, üst düzey bir mouse, mouse pad, klavye alıcağım derse 5 bin lira. Kablosuz bir kulaklık alayım uzun süre gitsin dese 3 bin lira, arada fifa oynarım bir kol lazım bir 9. nesil xbox kolu alayım dese bin 500 lira, bir de dedi tır sürmek zevkliymiş ikinci el bir G29 alayım etti mi sana 20 bin lira.

Ozaman öneri olarak Last Of Us 1 öneririm hem yakında PC ye geliyor. Nedeni ise Mainstream bir oyun herkesin oynayıp anlayabileceği aşırı karışık olmayan biraz gizlenme biraz yaratık-insan avlama oyunu. Hikaye aşırı karışık değil sıkmaz. İçimden iyi bir başlangıç oyunu olabileceği geldi
Hocam oyunu inceledim dizisini de izliyorum bence en mantıklı tercih last of us olacak. Çıkış yapmasını bekliyorum artık

Hocam iyi bir monitör alsa 5 bin lira, üst düzey bir mouse, mouse pad, klavye alıcağım derse 5 bin lira. Kablosuz bir kulaklık alayım uzun süre gitsin dese 3 bin lira, arada fifa oynarım bir kol lazım bir 9. nesil xbox kolu alayım dese bin 500 lira, bir de dedi tır sürmek zevkliymiş ikinci el bir G29 alayım etti mi sana 20 bin lira.
Hocam bütçeyle alakalı bi sıkıntım yok aslında ama ekipman konusunu sonraya erteledim ben. Belki de sarmayacak oyun işleri. 2k monitör aldım sadece

Geri
Yukarı