30 yaşında olmak

Yolun yarısı bile değil hocam. Dünya'da ortalama yaş 73, Türkiye'de 75. Şu dakika sağlık odaklı şeyler yapsanız bu süreyi 80-90'a çıkartabilirsiniz. Vs vs. 30 senenin ilk 10 senesi zaten yok hükmünde, kalan 10 senesi de ergenlikle vs geçiyor. Hepitopu 10 senelik hayat tecrübesi. 10 senenin de zaten 2-4 senesi üniversiteye, iş bulmaya falan gidiyor. Kaldı 6 sene. Uyku süresini, tuvalet süresini de ekleyin, 3-4 senelik bir hayattan bahsediyoruz. Hem genç hem de hayat tecrübesine, bilgiye sahipsiniz, iyi kötü iş vs yoluna girmiştir ya da kararlar verilmiştir. Maddi eksiklik olsa da gelecek ayakları yere basar şekilde planlanmıştır. Asıl şimdi kendinizi dünyaya açmanız lazım, ne sıkışması :D

Bende 29 umdayım, dışarıdan bakıldığında tabiki hala genciz. Fakat bana kalırsa 24-25 e olan kısım asıl gençlik. Önceden yaptığım çoğu şeyi artık yapamıyorum, eski enerjin falan hepsi gidiyor. Önceden düşünmeden yaptığın şeyleri artık düşünüp öyle yapıyorsun, 22-23 yaşlarımda çalışırken bile sabaha kadar arkadaşlarla oturur hiç uyumadan ya da 1 saat uykuyla işe giderdik banamısın demezdim. Hani daha büyüklerimiz hep der ya gençliğin kıymetini bil bir anda geçip gidecek, o zamanlar bu Bir kulağınızdan girip ötekinden çıkıyor ama gerçekten öyle, Sosyal de bahsettiğim yaşlarda olan genç arkadaşlara tavsiyem güzel geçirin bu yaşlarınızı.

Aradan tam 1 yıl geçti. Yukarıda belirttiğim konuda "Yeni başlangıçlar elbette insana heyecan verir." demiştim. Bugün, 30 yaşıma sakin bir şekilde girmeyi planlıyordum ama gel gör ki ne heyecan kaldı ne de aksiyon. Korkunç felaket fecisi bir olay. Ama artık 20'li yılları geride bırakmak, insanı nedense hüzünlendirir ancak henüz yaşadığımızı anlamak da rahatlatır, iyi ya da kötü günler geride bırakılır. Hakikaten 1 günde değişmek epey tuhaf ama gerçek(miş). Hayat size, bize, hepimize güzel. Çıkarın tadını...

Son olarak en sevdiğim şarkımı sizlerle paylaşmak istiyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de 30'a girerken hiçbir heyecan hissetmemiştim ama minik bir hüzün oluyor ister istemez. 1 ay sonra 31 olacağım zaman su gibi akıp geçiyor, '' içindeki çocuğu kaybetme'' mottosuyla devam... Doğum günün kutlu olsun.

Geri
Yukarı