300.000 TL araba önerisi

Fikrine saygı duyuyorum lakin Megane gibi bir seçenek varken bunlar alınmaz, hatta 1.3 multijet olan modeli görmediğimi varsayıyorum.

Megane kullanmış biri olarak tam teneke fikrine saygı duyarııım fakat.
Egea Almanya'da sınıfında 1. sayıldı ülkemizdede satması bir o kadar kolay hızlı zamlanan araç konfor filan da güzel. Megane hafif elim değdi arka LED'i patladı :D

Euro NCAP'den 3 yıldız almış bir araba neye göre birinci sayıldı?
Ben de işkembeden sallamıyorum, iki araca da binmiş biri olarak söylüyorum, rahatlık ve sürat açışından Egea rakibi bile değil Megane'nın 1.3 TCe motordan bahsediyorum.
Bizim ülkede Egea ya taksi olur ya da şirket arabası başka da bir şey olmaz, arkadaş almadan önce ikisini de hatta başka seçenekleri de test edip, kararını bizimle paylaşır umarım.

Euro NCAP'den 3 yıldız almış bir araba neye göre birinci sayıldı?
Ben de işkembeden sallamıyorum, iki araca da binmiş biri olarak söylüyorum, rahatlık ve sürat açışından Egea rakibi bile değil Megane'nın 1.3 TCe motordan bahsediyorum.
Bizim ülkede Egea ya taksi olur ya da şirket arabası başka da bir şey olmaz, arkadaş almadan önce ikisini de hatta başka seçenekleri de test edip, kararını bizimle paylaşır umarım.
NCAP'in sitesini açıp detaylıca incelemeni rica ediyorum.
Konu sahibinin kafasını bulandırıyorsun.

Egea ve Megane için saatlik kiralayın veya test sürüşüne çıkın bayide aradaki farkı rahatlıkla ayırt edeceksiniz. 1.3 TCe bütcenizi aşıyorsa 1.2 TCe kombinasyonunu öneririm 2007'den 2019'a kadar üretilmiş güvenilir bir motordur EDC'si 7 ileri yaş kavrama en az sorun çıkaran çift kavramalılardandır. Turbo çift kavrama istemiyorsanız Corolla 1.5, 1.6 CVT bakabilirsiniz.

Euro Ncap'den 3 yıldız almış bir araba neye göre birinci sayıldı?
Ben de işkembeden sallamıyorum, iki araca da binmiş biri olarak söylüyorum, rahatlık ve sürat açışından egea rakibi bile değil Megane'nın 1.3 tce motordan bahsediyorum.
Bizim ülkede egea ya taksi olur ya da şirket arabası başka da bir şey olmaz, arkadaş almadan önce ikisini de hatta başka seçenekleri de test edip, kararını bizimle paylaşır umarım.

Sesti tekrar gözden geçir bir de egea alman mühendislerr tarafından sınıfında 1. seçildi zaten arkadaş Almanya'da BMW calışanı kendiside dedi burada egea yaygın çok da seviliyor dedi.

Yaklaşık 17 yıl hep Toyota Corolla modellerini kullandım. Ve yine yenilemek için elimdekini sattım anca sattıktak kısa bir süre sonra araba fiyatları yükseldi. Düşer diye bekledim. Ben bekledikçe fiyatlar daha da yükseldi ve artık istediğim arabayı alamaz oldum. Sonra kiralık araçlara yöneldim ve yaklaşık 1 yıl araç (otomobil) kiraladım. Bir yıllık süreçte kullanmadığım araç neredeyse kalmadı.
Bu kullandığım araçlar içinde en tenekesi- adeta tüketiciyi önemsemeyen markalar, Renault ve Fiat araçlarıydı.
Bir fabrika- üretici bu kadar mı takoz, bu kadar mı teneke araç üretir arkadaş. (Bu arada, kullandığım modeller Clio ve Egea'ydı.) Evet, yakıtları oldukça düşük araçlardı ama yakıt da bir yere kadar. İnsanın bindiği araç insana biraz da güven vermeli.)

Ve şunu söyleyeyim; insan daha iyisine sahip olmadan, en iyisinin elindeki olduğunu sanıyor. Ama elbette bütçeye göre (daha çok parça ve yakıt tüketimi sebebiyle) alınabilir ancak gidip de Toyota- Wosvagen gibi markalara tercih etmek büyük haksızlık. Ve Renault neyse, Fiat da odur. Tıpkı Volkswagen ve Skoda gibi.)

Ben olsam 300 bin lirayla varsın eski olsun ama dah akaliteli markalara yönelirdim.

Arkadaşlar merhaba, öncelikle ilk arabamız olacak. Herhangi bir beklentimiz bulunmuyor. Otomatik almayı düşünüyoruz. Megane 4 sedanlar en uygun gözükeni, siz ne düşünüyorsunuz?

Egea multijet dizel araçları tercih edebilirsiniz.

Yaklaşık 17 yıl hep Toyota Corolla modellerini kullandım. Ve yine yenilemek için elimdekini sattım anca sattıktak kısa bir süre sonra araba fiyatları yükseldi. Düşer diye bekledim. Ben bekledikçe fiyatlar daha da yükseldi ve artık istediğim arabayı alamaz oldum. Sonra kiralık araçlara yöneldim ve yaklaşık 1 yıl araç (otomobil) kiraladım. Bir yıllık süreçte kullanmadığım araç neredeyse kalmadı.
Bu kullandığım araçlar içinde en tenekesi- adeta tüketiciyi önemsemeyen markalar, Renault ve Fiat araçlarıydı.
Bir fabrika- üretici bu kadar mı takoz, bu kadar mı teneke araç üretir arkadaş. (Bu arada, kullandığım modeller Clio ve Egea'ydı.) Evet, yakıtları oldukça düşük araçlardı ama yakıt da bir yere kadar. İnsanın bindiği araç insana biraz da güven vermeli.)

Ve şunu söyleyeyim; insan daha iyisine sahip olmadan, en iyisinin elindeki olduğunu sanıyor. Ama elbette bütçeye göre (daha çok parça ve yakıt tüketimi sebebiyle) alınabilir ancak gidip de Toyota- Wosvagen gibi markalara tercih etmek büyük haksızlık. Ve Renault neyse, Fiat da odur. Tıpkı Volkswagen ve Skoda gibi.)

Ben olsam 300 bin lirayla varsın eski olsun ama dah akaliteli markalara yönelirdim.

Toyota -wv gibi markaları tercih etmek mi haksızlık etmemek mi anlaşılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı