300-350₺ Klavye + Mouse Seti

kubilaykoparan

Centipat
Öncelikle selamlar sevgiler Technopat ailesi,

Halihazırda 4 yıldır kullanmış olduğum Microsoft klavyemin bozulmuş olması üzerine yeni bir klavye arayışındayım, aynı zamanda bir Everest SGM X7 kullanıcısı olarak memnun olmadığım için onu da değiştirmeye karar verdim.

Konuyu açmadan önce uzun uzun araştırdım fakat aklıma takılan bazı sorular var. Hem onlar hem de fikir almak için açıyorum.
Klavye için bu fiyatlara yarı membran almaktansa mekanik bakmanın doğru olduğunu düşündüm bu yüzden Trust GTX 890 cada modeline karar verdim çoğunlukla PUBG ve CS:GO oynuyorum red Switch'de uyuyor sanırım doğru bir karar mıdır bilemiyorum.
Mouse içinse çok bir fikrim yok elim öyle çok ufak da sayılmaz ama şu an kullandığım elime ağır geliyor oynarken sıkıntı yaşatıyor bunun ışığında neler önerebilirsiniz acaba?

Teşekkür eder iyi forumlar dilerim ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle size ve konumu düzenleyen moderatöre teşekkür ederim.
Sharkoonu gördüm fakat ingilizce klavye olmasından dolayı elemiştim hocam, trust alınabilir dediğinize göre üzmeyecek bir model artık eminim onuda rahatlıkla tercih ediyorum.
Mouse konusunda boyut itibariyle msi daha uygun gibi duruyor sanki fotoğraflardan fakat uzun vs gibi şeyler yazmışlar bazı yerlerde sizce hangisini tercih etmem daha doğru olur
Ne dersiniz hocam ona göre sipariş geçeceğimde
@Sylveon
Her ne kadar çok istemesemde yorumlara bakarak biraz daha para ekleyip msi clutch veya auorus yerine rival 110 almam mantıklı olur mu yani aradaki farka değer mi acaba ?

Son düzenleme:
Estağfurullah hocam ne kusuru :)
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum bir mağaza bulup denemem gerekiyor sanırım rivalede almışken rahat ettirsin,uzun ömürlü olsun diye çıkmıştım bir bakayım o zaman
Bildirim gelemediği için geç cevap veriyorum kusura bakmayın.

Gamepower, Rampage gibi markalar alamadıktan sonra belli bütçe aralığında olan mouse sensörleri arasında çok büyük fark yok hiçbiri üzmez elinize oturacağını düşündüğünüzü alabilirsiniz.

Klavyede aydınlatma istemiyorsan Gigabyte k83 alabilirsin. Kullanıyorum tavsiye ederim. 200-220 TL bandında bulunabiliyor ama belirteyim red switch model bulamazsınız. Şuan blue switch satılıyor.
Mouse olayı bence fazlasıyla kişisel, tutuş tarzınızdan el büyüklüğünüze hatta oynadığınız oyun türüne göre tercih yapmak gerekiyor. Şahsen elim küçük ve fingertip şeklinde tutuyorum. Bu arada G102 kullanıyorum. Malzeme kalitesini iyi bulmadım ama bu fiyat bandında alınabilecek bir mouse 150 TL fiyatında bulabilirsin.

Dosya Ekleri

• .png
    .png
    30,2 KB · Görüntüleme: 41
Selamlar hocam gördüm gigabyte k 83 üde aydınlatma sorun değil fakat blue switch olayı uymuyor ne yazık ki.
Mouse ise bende fingertip kullanıyorum elimde ortalama boyutlarda g102 corsair harpoon pro ve rival 110 arasında kaldım şuan tercih edebilirim fakat denemem gerekiyor sanırım kadıköy civarlarında 3ünüde bulabileceğim bi yer varmıdır acaba ?
Klavyede aydınlatma istemiyorsan Gigabyte k83 alabilirsin. Kullanıyorum tavsiye ederim. 200-220 TL bandında bulunabiliyor ama belirteyim red switch model bulamazsınız. Şuan blue switch satılıyor.
Mouse olayı bence fazlasıyla kişisel, tutuş tarzınızdan el büyüklüğünüze hatta oynadığınız oyun türüne göre tercih yapmak gerekiyor. Şahsen elim küçük ve fingertip şeklinde tutuyorum. Bu arada G102 kullanıyorum. Malzeme kalitesini iyi bulmadım ama bu fiyat bandında alınabilecek bir mouse 150 TL fiyatında bulabilirsin.

Selamlar hocam gördüm gigabyte k 83 üde aydınlatma sorun değil fakat blue switch olayı uymuyor ne yazık ki.
Mouse ise bende fingertip kullanıyorum elimde ortalama boyutlarda g102 corsair harpoon pro ve rival 110 arasında kaldım şuan tercih edebilirim fakat denemem gerekiyor sanırım kadıköy civarlarında 3ünüde bulabileceğim bi yer varmıdır acaba ?
Maalesef bilmiyorum.

Rival 110 kullaniyorum csgo icin birebir

An itibariyle trust gxt 890 ve rival 110 siparişi vermiş bulunmaktayım arkadaşlar umarım bütçeyi zorlamamızın karşılığını alırız ;)
Selamlar sevgiler birkaç gündür ürünleri kullanıyorum bilgi vermek istedim
Mouse da klavyede parasını sonuna kadar hakediyormuş,özellikle o hantal sgm den sonra rival 110 ilaç gibi geldi serçe parmağım duruma alışmaya çalışıyor biraz ama olsun :) klavyenin switchleride gayet hoş iş görüyor tavsiye ederim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı