Çözüldü 300-350 TL 240 GB SSD önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ferit Akbulut

Kilopat
Yer
Halep
Daha fazla  
Merhabalar herkese ben 240 GB'lık bir SSD arıyorum, sizce hangi marka iyidir hangisini almalıyım? 300-350 TL arası bir bütçem var yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam sence Kingston mu WD mi?

Sağ ol hocam benim o kadar bütçem yok WD mi alayım sence diğer arkadaşlar WD ve Kingston önermiş ben karar veremedim?
Kingston A400'de kronik sorunlar var.
İkisi arasından kesinlikle Western Digital.
Depolama olarak tercihiniz WD olmalı bence. ( Benim SU630 kullanma nedenim, WD'nin özelleştirmelerde olmamasıydı. )
Hem HDD, hem SSD için.

Konuyu nasıl kapatabilirim?
"Çözüldü" şeklinde rapor edebilirsiniz.
İkisi arasından kesinlikle Western Digital.
Depolama olarak tercihiniz WD olmalı bence. ( Benim SU630 kullanma nedenim, WD'nin özelleştirmelerde olmamasıydı. )
Hem HDD, hem SSD için.
A400 kronik sorunlu değil. Yanlış bilgilendirmeyin. Sadece son zamanlarda şikayetleri arttığı için önerilmemeye başladı. Bundan ötürü bende önermemeye başladım.

"Çözüldü" şeklinde rapor edebilirsiniz.

A400 kronik sorunlu değil. Yanlış bilgilendirmeyin. Sadece son zamanlarda şikayetleri arttığı için önerilmemeye başladı. Bundan ötürü bende önermemeye başladım.

Okuma / yazması zamanla düşüyor. 450 ile başlayan yazma, 1 yılda 250'ye kadar iniyor.

Okuma / yazması zamanla düşüyor. 450 ile başlayan yazma, 1 yılda 250'ye kadar iniyor.
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg

??

Peki hocam sence Kingston mu WD mi?
HyperX Fury 3D modelinin sıcak çalıştığını söyleyenler var. Birkaç gündür Kingston A400 kullanıyorum ve buz gibi çalışıyor. Sağlığı ilk gün %99 oldu ama zaten bu model sağlığını "wear" ölçütünde göstermekte. 80TB yazmaya yaklaştıkça %0'a kadar düşecektir tahminimce.

Ben olsam WD Blue alırdım. Serin çalıştığından ve iddia ettiği ömrü daha uzun olduğundan daha uzun süre gidecektir.

Siz daha yavaş olan WD Green alabilirsiniz hocam. Kullanımı yaygınlaştıkça ona da kronik sorunlu diyeceksiniz.

Çok sayıda (boyut olarak değil) dosya yazıldığında tüm disklerde olabilir. Birkaç kişide oluyor diye kronik sorun var denemez. Samsung diskimin okuma hızı 1 yılda 4-5MB'lara kadar indi. Secure Erase sonrası hızım 1.5 yıldır sabit ve 450MB'lerde. MacOS maceram diski yorduğu için Samsung'a kronik sorunlu mu demem gerekirdi? Teknoloji şans işidir. Yonga kalitesiz gelirse Samsung diskler de bozulabilir.

Çok sayıda (boyut olarak değil) dosya yazıldığında tüm disklerde olabilir. Birkaç kişide oluyor diye kronik sorun var denemez. Samsung diskimin okuma hızı 1 yılda 4-5MB'lara kadar indi. Secure Erase sonrası hızım 1.5 yıldır sabit ve 450MB'lerde. MacOS maceram diski yorduğu için Samsung'a kronik sorunlu mu demem gerekirdi? Teknoloji şans işidir. Yonga kalitesiz gelirse Samsung diskler de bozulabilir.

O zaman SU630 sorunsuz diyelim. Benim kullandığım SSD sorun çıkarmadı mesela. Olur mu öyle şey !
Sadece ben değil. Sorunsuz kullanan daha niceleri var.

Siz daha yavaş olan WD Green alabilirsiniz hocam. Kullanımı yaygınlaştıkça ona da kronik sorunlu diyeceksiniz.

Ne 14 yıllık WD HDD'imde, ne 2 yıldır kullandığım WD SSD'de bir sorunum olmadı.
Fanboy'luk değil ama bir sorun yaşayana kadar ben gözümde en kralı WD'dir.

Bazılarında sorun çıkar, bazılarında çıkmaz. Bir şey diyemem. Yukarıda da yazdığım gibi mesela benim SU630'um da sorunsuz.
Eğer gezdiğim konudan bulabilirsem sorunlu A400'ün değerlerini paylaşırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı