300-370 TL modem önerisi

Can0000

Centipat
Superonline'dan Vodafone fiber 99Mbps 99TL kampanyasına geçtim ama Superonline'ın verdigi HG255S modemin aynısından getirip kurdular. (Superonline kullanırken de aynı modemle kablosuzda düşük hız sorunu yaşadım), kablosuz bağlantı da 25 - 28Mbps'in üstüne çıkamıyorum.
Sorunun bu modemden kaynaklandıgını düşünüyorum, modemi değiştirmek için müşteri hizmetlerinden fiber şifremi aldım.
HG255S'i tamamen çıkarıp, fiber şifresini girip tek cihaz olarak kullanabileceğim bir modem arıyorum.
Evime kadar fiber kablo gelmiyor.
Gpon cihazı yok sadece duvardan gelen modeme takılı kablo var.
Yeni alacağım modemin uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?
Yeni alacağım modemde hangi özellikler olmalı?
Modem mi router mı satın almalıyım?
300 - 370TL civarında model önerisinde bulunabilirsiniz.

91D5F9DA-B589-4243-86EE-272BB8CDF0E3.jpeg

72EC42E9-E11D-4F32-8901-061615C19D6E.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline'dan Vodafone fiber 99Mbps 99TL kampanyasına geçtim ama Superonline'ın verdigi HG255S modemin aynısından getirip kurdular. (Superonline kullanırken de aynı modemle kablosuzda düşük hız sorunu yaşadım), kablosuz bağlantı da 25 - 28Mbps'in üstüne çıkamıyorum.
Sorunun bu modemden kaynaklandıgını düşünüyorum, modemi değiştirmek için müşteri hizmetlerinden fiber şifremi aldım.
HG255S'i tamamen çıkarıp, fiber şifresini girip tek cihaz olarak kullanabileceğim bir modem arıyorum.

Eki Görüntüle 487738
Eki Görüntüle 487739
Merhaba bu testi bir de kablolu bağlantı yapıp kontrol edebilir misiniz?
5GHz açık mı? Ayrıca Vodafone'a sorman lazım fiber şifresini vermezlerse başka modem kullanamazsın.
Şifreyi almış ya yazmış yukarıda dostum.

Eki Görüntüle 487738
Eki Görüntüle 487739
Eğer laptoba bağlayacaksanız kabloyu FN+F12 olması lazım kablosuzu devre dışı bırakmanız için. Eğer olmazsa F1 ve F12 tuşlarının üzerindeki küçük simgelere bakın. Wi-fi işareti olucak, onunla birlikte FN tuşuna bastığınızda kablosuz devre dışı kalıp kablolu aktif olacaktır.
Kablolu bağlantıda 85mbps civarında hız alıyorum sorun kablosuzda
Pekala. Modem aryüzüne girebilir misiniz?

5GHz açık mı? Ayrıca Vodafone'a sorman lazım fiber şifresini vermezlerse başka modem kullanamazsın.
başvurduktan sonra kurulum için gelen ekibe hızın düsük olma sebebini sorduğumda önce kablosuzda hızın garantisini veremediklerini söylediler sonra ben 99mbps lik pakette 25 hız almamın saçma olduğunu en azından bi 50 - 60 civarı hız beklediğimi söylediğimde de modemi yeni taktıkları için böyle olduğunu ve bir kaç gün sonra düzeleceğini söylediler.(Düzelmedi)

fiber şifremi öğrendim.

başvurduktan sonra kurulum için gelen ekibe hızın düsük olma sebebini sorduğumda önce kablosuzda hızın garantisini veremediklerini söylediler sonra ben 99mbps lik pakette 25 hız almamın saçma olduğunu en azından bi 50 - 60 civarı hız beklediğimi söylediğimde de modemi yeni taktıkları için böyle olduğunu ve bir kaç gün sonra düzeleceğini söylediler.(Düzelmedi)

fiber şifremi öğrendim.
Sorununuzu çözmeye çalışacağız fakat modem aryüzüne erişmemiz lazım. Girmeyi biliyor musunuz?

Kaçırmışım orayı. HG255S 5GHz desteklemesi lazım. Onunla bağlanıp dene.
5ghz de hız çok dengesiz modemin çok yakınında 40 - 45 alabiliyorum uzaklaştıkça hız da düşüyor bazen normalden bile yavaş olabiliyor

Aynı zamanda masaüstü bilgisayarım 5GHz desteklemiyor

Superonline kullanırken de hg255s le çok sorun yaşadım, onlar fiber şifresini vermiyordu bu yüzden modemi değiştiremiyordum.
Artık değiştirebilirim, ne tur bir modem almam gerektiğini öğrenmek istiyorum.
Veya bütceme göre kablosuz performansı iyi modem tavsiyesi istiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı