300-400 TL Mekanik Klavye Önerisi

Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba, çok fazla kod yazan bir öğrenci olarak bir mekanik klavye almak istiyorum. Blue switch denilen en yüksek ses noktasında hassasiyetim var yani bu switch'lerden olmalı alacağım klavyede. Bir de şekilli ya da Ege bölgesindeki kıyılar gibi çıkıntılı değil de sade bir tasarım tercihlerim arasında. Ben kendi araştırmalarım sonucunda 3 seçeneğe kadar düşürdüm.

Bu 3 klavye : Ozone Strike Battle Tournament Edition, Steelseries Apex M400 ve Steelseries Apex M500. Burada Steelseries'ler arasındaki fark M500 modeli Red switch kullanıyor bu biraz benim açımdan can sıkıcı. M400 ise blue switch kullanıyor fakat Cherry MX değil Kaihl marka kullanıyor ama çok dert değil. Ozone ise Cherry MX blue switch kullanıyor fakat markası Türkiye'de pek bilinmiyor. Altta bu 3 ürünün linklerini veriyorum. Eğer sizin başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz ya da bu 3 klavye arasında hangisini neden seçmeliyim bunu önerebilirsiniz.

Ozone Strike Battle Tournament Edition: Ozone Strike Battle Tournament Edition Mekanik Klavye Fiyatı

Steelseries Apex M400: SteelSeries Apex M400 Mekanik Oyuncu Klavyesi SSK64558 Fiyatı

Steelseries Apex M500: SteelSeries Apex M500 Cherry MX Red Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatı

Dipnot: Led aydınlatma meselesini çok umursamıyorum. Zaten hepsinde en azından tek tip renk mevcut.

Mesajlarınızı büyük bir merakla bekliyor olacağım inanın. İlgilendiğiniz için teşekkürler, iyi günler.

aslında apex m400 le m500 arasındaki fark o değil m500 de red switch ler kullanılıyo m400 de steelseries kendı yaptıgı switch leri kullanıyo oda beyaz renkli.

aslında apex m400 le m500 arasındaki fark o değil m500 de red switch ler kullanılıyo m400 de steelseries kendı yaptıgı switch leri kullanıyo oda beyaz renkli.

Doğru söylemişsin incelemesine birdaha baktım beyaz renkli anahtarlar kullanıyor. Bu arada ben Ozone alsam mı diye iyice düşünmeye başladım Cherry Mx Blue kullanıyor. Fakat bir çekincem var 650 gr. olması bana biraz düşük geldi acaba malzeme kalitesi mi düşük diye sorguladım biraz. Numpad yok evet ama diğer mekanik klavyeler 1250 gr. civarı olurken Numpad yarı yarıya farkettirmez diye düşünüyorum. Önerilerinize ve tavsiyelerinize açığım arkadaşlar 1 hafta kadar bir süre daha bekleyip öyle almak istiyorum.

ozone u bilmem ama blue switch acayip ses çıkartıyo.en iyi switch ler brown ve red.numpad kullanan biriysen bılmem ama numpad siz klavyeler baya küçük oluyo :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı