300-450 TL işlemci soğutucu tavsiyesi

@Neko Hocam selamlar, kasaya montaj işlemini gerçekleştiriyorum fakat radyatörü hangi şekilde koyacağımı bilemedim. Yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca etiketin rengi beyazdı. Warning ile başlayan ibare mevcuttu, şeffaf değildi.

Selam hocam. Teşekkürler bilgi için. Demek ki bölgeden bölgeye fark ediyor. Yurt dışında şeffaf çünkü. AuraFlow'da beyaz.

Elbette yardımcı olabilirim. Sorun tam olarak nedir? Kendim taktığım şekli fotoğraf çekerek atabilirim isterseniz buraya.

CdEmUeA.jpg

Şu anlık böyle bir bağlantı yaptım. Kasanın üstüne bağlanmadı, mecburen ön tarafa bağladım. Boruların gerginlik derecesi vs. pek anladığım bir iş değil açıkçası. İlk defa sıvı soğutma bağladım.

Ayrıca anakartımda pump_fan girişi var, oraya hangisini bağlamam gerekiyor? Radyatör üzerindeki fanları sys_fan kısmına bağlayacağım sanırım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Güzel olmuş hocam bence. Ben de ilk defa sıvı soğutma kullandım şahsen. İnternetten baktığım kadarıyla ön panelde kullanıldığında genelde kabloları üstten vermişler. Siz aşağıdan vermişsiniz. Ne değişir bilmiyorum.

Bildiğim kadarıyla pompadan çıkan 3 PIN kabloyu o PUMP_FAN'a takacaksınız. Radyatör fanlarını da soğutucunun içinden çıkan tekleyiciye bağlayıp onu da CPU_FAN'a takacaksınız. Tavsiyem pompayı tam güçte, fanları %70 güçte çalıştırın. Hem sessiz hem de performanslı oluyor.

Diğer türlü yaptığımda borular çok gergin ve yukarı doğru şekillenmişti. O nedenle aşağı verdim ve şık oldu. Ekstra bir şey yapmama gerek yok değil mi? Garip duran bir şey takılmadı gözünüze umarım. Henüz test etme fırsatım olmadı, acil bir işim çıktı ama eve geçince sonuçlarını paylaşırım.

Diğer türlü yaptığımda borular çok gergin ve yukarı doğru şekillenmişti. O nedenle aşağı verdim ve şık oldu. Ekstra bir şey yapmama gerek yok değil mi? Garip duran bir şey takılmadı gözünüze umarım. Henüz test etme fırsatım olmadı, acil bir işim çıktı ama eve geçince sonuçlarını paylaşırım.
Anladım hocam. Yani ekstra bir şey gerekmiyor sanırım. Gözüme takılan bir şey de yok. Beklemedeyim sonuçları. Benim de böyle duruyor:

IMG_20210706_175424_1.jpg

Hocam yanlış anlamazsanız bir soru sormak istiyorum. Sizin pompadaki logo neden sağa doğru dönük? Sizin radyatör montajınızı daha çok beğendim. İyi günlerde kullanın.

İnanın hiçbir fikrim yok hocam 😀

Bakıyorum iki fotoğrafa da fakat aynı geliyor bana nedense. Belki radyatörlerin yeri farklı diyedir. Teşekkürler hocam siz de iyi günlerde kullanın.

İnternette yayınladıkları videoda gördüğüm üzere pompanın takıldığı parçayı saat yönüne döndürdünüz değil mi? Onu da yaptıysanız başka bir açıklama aklıma gelmiyor. Sorunsuz çalışıyorsa hiç önemli değil gerçi. :)

Evet. AMD için olan aparatı önce pompaya takıp döndürerek sıkıştırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı