300-500 TL Kasa ve PSU Önerisi

ozsoi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uçak ve Uzay Mühendisi
300-500 TL aralığında ileride yüksek seviye bir PC dizdiğimde kaldırabilecek (i5 8900k + RTX 2070 gibi) kasa + PSU önerisi verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Kasada aradığım özellikler; yan tarafı şeffaf olsun (temperli, plastik çok fark etmez benim için sonuçta yerden yere vurmayacağım), değişik tasarımlarda olmasın (kutu gibi ve ufak olsun) ve en azından 120 mm sıvı soğutma radyatör desteği olsun.

Kasanın içinde/dışında RGB aydınlatma vs. de gözüm çok yok, zaten benim istediğim içine LED şerit koyup kasanın içini RGB olarak aydınlatmak.

PSU'da aradığım özellikler; 600W'ın altında olmasın çünkü uzun bir süre PSU almayı düşünmüyorum (Hatta 700-750W olursa çok iyi olur).

Son düzenleyen: Moderatör:
300-500 TL aralığında ileride yüksek seviye bir PC dizdiğimde kaldırabilecek (i5 8900k + RTX 2070 gibi) kasa + PSU önerisi verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Kasada aradığım özellikler; yan tarafı şeffaf olsun (temperli, plastik çok fark etmez benim için sonuçta yerden yere vurmayacağım), değişik tasarımlarda olmasın (kutu gibi ve ufak olsun) ve en azından 120 mm sıvı soğutma radyatör desteği olsun.

Kasanın içinde/dışında RGB aydınlatma vs. de gözüm çok yok, zaten benim istediğim içine LED şerit koyup kasanın içini RGB olarak aydınlatmak.

PSU'da aradığım özellikler; 600W'ın altında olmasın çünkü uzun bir süre PSU almayı düşünmüyorum (Hatta 700-750W olursa çok iyi olur).

Arkadaşlar bu arada bütçeyi aşsa da -ki bu bütçede istediğim özelliklerde bir şey bulmak neredeyse imkansız- istediğim özelliklerde ve sağlamlığı bilinen kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum.

Kasanın dışının mesh yapıda olması, CD-DVD Rom için kapaklarının olmaması (yukarıda da belirttiğim gibi sade olması) tercihimdir.

Kasa MicroATX olabilir çünkü MicroATX bir anakarta sahibim ve unutmadan ekleyeyim, PSU en azından 80+ sertifikalı olması tercihimdir.

Bütçe olarak toplamda 750 TL seviyelerine çıkabilirim, 1000 TL seviyelerine de çıkabilirim aslında ama çok aşırı bir bütçe ayırmak istemiyorum. Şimdiden fikir sunacak herkese teşekkürler. :)

Merhabalar, öncelikle öneriniz için teşekkür ederim ancak bu forumda ve başka forumlarda da DARK markası hakkında hoş olmayan şeyler duyuyorum, bu markanın ürünlerini daha önce kullandınız mı acaba?

Merhabalar, öncelikle öneriniz için teşekkür ederim ancak bu forumda ve başka forumlarda da DARK markası hakkında hoş olmayan şeyler duyuyorum, bu markanın ürünlerini daha önce kullandınız mı acaba?
Fanlarını kullanmaktayım. Orta seviye bir kaliteye sahip.
Hava akışı konusunda bu iki model seviliyor. (Özellikle N10.)
Bu arada bütçenizi aşabilir iseniz şu ikili çok güzel olur.
Cooler Master MasterBox MB511 RGB Midi-Tower Siyah MCB-B511D-KGNN-RGB Bilgisayar Kasası - Nanokatalog
FSP Hydro 600 600W 80+ Bronze Atx Power Supply 13.5 Cm Fanlı Kasa Güç Kaynakları FSP
2. PSU (700W)
Thermaltake Smart RGB unit 700 W ATX Siyah PS-SPR-0700NHSAWE-1 Güç Kaynağı - Nanokatalog
Sizin istediğiniz özelliklerde kaliteli ancak bunları bulabildim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı