300 bin TL araba önerisi

Hanım fren yaptı ama duramadı yağmurlu havada ucundan öndeki Jeep'e tıkladı. Jeep'te çizik vardı sadece bizde ise göründüğü gibi kaporta hafif eğildi. Radyatör su sızdırdığı için değişti, fan da ses yapmaya başladığı için değişti. Far camı çatladı o da değişti. Ne diyorsak o. Sen galiba pert nedir veya büyük kaza nedir bilmiyorsun? En azından ben açıkça yazıyorum ufakta olsa kazasını.
Geçmiş olsun dostum, iyi satışlar.

1.3 ECO, boş paket Corollalardan birisidir. Ama bizzat aynı kasayı deneyimledim çok hoş, masrafsız bir araba. Keşke olsun dediğim bir hidrolik direksiyonu olmuştu ama onun haricinde ölene kadar bana eşlik edebileceğinden %100 emindim. :)

Bu ise 1.3 Terra. ECO'dan farklı olarak daha donanımlı bir modeldir. Hidrolik direksiyon gibi özelliklerini bünyesinde bulunduran bir modeldir ama şunu unutmayın 1.3 Corolla ile 1.6 Corolla arasında performans olarak gerçekten iyi bir fark var. :) Ben yolda basarım, sollarım derseniz 1.6'dan yana şansınızı kullanmanız daha iyi olur ama unutmayın para da orantılı olarak artacaktır. Toyota bir kalitedir bundan şüpheniz olmasın.

Şansımı 1.6 modelde denerim. Tavsiye için teşekkür ederim.

1.3 eco, boş paket Corolla'lardan birisidir. Ama bizzat aynı kasayı deneyimledim çok hoş, masrafsız bir araba. Keşke olsun dediğim bir hidrolik direksiyonu olmuştu ama onun haricinde ölene kadar bana eşlik edebileceğinden %100 emindim. :)

Bu ise 1.3 terra. Eco'dan farklı olarak daha donanımlı bir modeldir. Hidrolik direksiyon gibi özelliklerini bünyesinde bulunduran bir modeldir ama şunu unutmayın 1.3 Corolla ile 1.6 Corolla arasında performans olarak gerçekten iyi bir fark var. :) ben yolda basarım, sollarım derseniz 1.6'dan yana şansınızı kullanmanız daha iyi olur ama unutmayın para da orantılı olarak artacaktır. Toyota bir kalitedir bundan şüpheniz olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne istediğine bağlı.
Komple boyalı bir Corsa 2008'i 300bin bandında rahatlıkla bulabilirsiniz.
Mesela;

Ya da km'si fazla taksi çıkması bulabilirsiniz.
Mesela;

Bütün bunlar olmasın temiz olsun derseniz daha eski modellere yönelmeniz gerekecek. Haliyle sanayi masrafınız da aynı doğrultuda artacak
Mesela;

Ya da bütün bunları bir kenara bırakıp icralık arabaları takip edip ihaleye katılıp teklif verebilirsiniz. Ederinden %20-30 daha uyguna geliyor genelde. Ah almayı kafaya takan biriyseniz bulaşmayın ama. Ben şahsen bu tür ihalelere katılmıyorum.

Taksi çıkması araç düşünmüyorum genellikle hor kullandıkları için. İcralık arac almayı düşünüyorum, başıma belayı almış olurum. Onun dışında diğer araçları değerlendirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerin için teşekkür ederim boş paket araç düşünmüyorum.

Bence paket değil de çalışan kliması varsa büyük lüks o 95-2000 arası araç için.

Taksi çıkması araç düşünmüyorum genellikle hor kullandıkları için. İcralık arac almayı düşünüyorum, başıma belayı almış olurum. Onun dışında diğer araçları değerlendirebilirim.

İcradan ya da sulhtan araç düşmüyor. 1-2 yıl uğraştık. İlanlara baktın mı bilmiyorum. Çoğu arabanın anahtarı bile yok. Bilirkişi anahtar yok demiş kaputu bile açmamış. Belki arabanın motoru bile yok.

Arabaya bakmaya gitsen bakamıyorsun anca dışardan ne görürsen o. İcradan araçları sadece o araçları bilenler alıyor. İcraya araç düşmeden adam araçtan toplayabildiğini toplamış, tanıdığı ihaleye girip alıyor sonra sökülenler geri takılıyor. Bir sürü film var. Bizzat epey film gördüm.

İhalelerin hiçbirinde öyle mafya v.s veya yedi emin baskısı görmezsin o garanti. Öyle bir efsane var ama artık öyle şeyler olmuyor ama türlü türlü numaralar var.

Bir araca teminat yatırıp kovalayacaksan iş zor onu da söyleyeyim. Birden fazla araca girsen teminat yakma ihtimalin var.

Bu arada illa bakacağım diyorsan 2. ihaleye kalmış araçlara bak işin bir tık daha garanti oluyor. Bedellerde de şöyle birş ey var. Diyelim araba 1 milyon liralık araba. Açık arttırma 500bin den başlar. Araçta rehin varsa icradaysa ve atıyorum o araçtan alınacak borç 700bin liraysa ihale 700 den başlar ya da bu fiyata ulaşmazsa satılmaz. En düşük giden araçlar piyasanın 80% i kadar fiyata gider. 20% ucuza alacağım diye ihaleye girmek. Bilemiyorum. Daha düşük risklerle başka yatırım yaparsın.

Ben 2 yıldır izalei şuurdan arsa bakıyordum sonunda aldım. Ama sahibinden.com'dan aldım. 180bin liralık arsaların ihaleye son dakika atılan 1 milyon liralarla alındığını gördüm.

Deneyim olarak yaşa adrenalini yaşa. 300bin atarım bu arabaya diyeceğin ihaleye gir 30bin yatır teminat. Kendini kaybedip rulet masası gibi para basanlar hırsa kapılanlar oluyor ona dikkat et.

Birde şuna dikkat et %1 kdv ödeyeceksin ya da kdv kaç yazılmışsa. Maliyetlerine bunları da ekle.

Bence paket değil de çalışan kliması varsa büyük lüks o 95-2000 arası araç için.

İcradan ya da sulhtan araç düşmüyor. 1-2 yıl uğraştık. İlanlara baktın mı bilmiyorum. Çoğu arabanın anahtarı bile yok. Bilirkişi anahtar yok demiş kaputu bile açmamış. Belki arabanın motoru bile yok.

Arabaya bakmaya gitsen bakamıyorsun anca dışarıdan ne görürsen o. İcradan araçları sadece o araçları bilenler alıyor. İcraya araç düşmeden adam araçtan toplayabildiğini toplamış, tanıdığı ihaleye girip alıyor sonra sökülenler geri takılıyor. Bir sürü film var. Bizzat epey film gördüm.

İhalelerin hiçbirinde öyle mafya vs veya yedi emin baskısı görmezsin o garanti. Öyle bir efsane var ama artık öyle şeyler olmuyor ama türlü türlü numaralar var.

Bir araca teminat yatırıp kovalayacaksan iş zor onu da söyleyeyim. Birden fazla araca girsen teminat yakma ihtimalin var.

Bu arada illa bakacağım diyorsan 2. ihaleye kalmış araçlara bak işin bir tık daha garanti oluyor. Bedellerde de şöyle birş ey var. Diyelim araba 1 milyon liralık araba. Açık arttırma 500binden başlar. Araçta rehin varsa icradaysa ve atıyorum o araçtan alınacak borç 700bin liraysa ihale 700'den başlar ya da bu fiyata ulaşmazsa satılmaz. En düşük giden araçlar piyasanın 80% i kadar fiyata gider. 20% ucuza alacağım diye ihaleye girmek. Bilemiyorum. Daha düşük risklerle başka yatırım yaparsın.

Ben 2 yıldır izalei şuurdan arsa bakıyordum sonunda aldım. Ama sahibinden.com'dan aldım. 180bin liralık arsaların ihaleye son dakika atılan 1 milyon liralarla alındığını gördüm.

Deneyim olarak yaşa adrenalini yaşa. 300bin atarım bu arabaya diyeceğin ihaleye gir 30bin yatır teminat. Kendini kaybedip rulet masası gibi para basanlar hırsa kapılanlar oluyor ona dikkat et.

Bir de şuna dikkat et %1 KDV ödeyeceksin ya da KDV kaç yazılmışsa. Maliyetlerine bunları da ekle.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Alacağım aracın durumuna bakmadan almayı düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı