300 FPS'te Oyun Akıcı Olmama Sorunu

Mhmmdss

Hectopat
Fortnite'de 300 FPS alıyorum ama oyun akıcı değil yani mouse sağ sol yaparken akıcı olmadığını hissediyorum.

3 aydır Fortnite oynuyorum böyle bir sıkıntı hiç olmuyordu. Son 1 haftadır bu sorun var.
GTA 5, CSGO gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.

Not: Ekran kartı güncel.

Sistem:
  • GTX 1070
  • i5 7700K
  • 16 GB RAM
  • 250 GB SSD
  • 60 Hertz

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle monitör kaynaklı zaten iyi sistem toplayıp 60 Hz monitör ile kullananları anlamıyorum 60Hz monitörde maksimum 60 FPS görebilirsin 144Hz monitör alırsan çağ atladığını göreceksin, şaşılacak bir fark var 60 Hz monitör kullanacaksanız 60 FPS verecek bir sistem toplamak yeterli fazlasını göremezsiniz zaten.
Ama önceden olmuyordu ve 60 FPS sabitleyince bu sorunun düzelmesi lazım değil mi?

Bu sorunu çözmek için ya Vsync açılmalı ya da yüksek frekanslı ve G-Sync bulunduran bir monitöre geçilmeli.

Monitörün 60 Hz yani 60 FPS'ten sonrası sana bir faydası olmaz ama 144 Hz'lik bir monitör alırsan o zaman farkı görürsün.

Aynı sorun bende de var. 200 FPS alıyorum fakat oyun anlık 1sn olarak takılmalar yaşıyor. Monitörüm 75 Hz. ama bunla alakalı mı bilmiyorum. FPS düşüyor, aniden yükseliyor falan. CS-GO, Fifa'da da oluypor.

Fortnite'de 300 FPS alıyorum ama oyun akıcı değil yani mouse sağ sol yaparken akıcı olmadığını hissediyorum.

3 aydır Fortnite oynuyorum böyle bir sıkıntı hiç olmuyordu. Son 1 haftadır bu sorun var.
GTA 5, CSGO gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.

Not: Ekran kartı güncel.

Sistem:
  • GTX 1070
  • i5 7700K
  • 16 GB RAM
  • 250 GB SSD
  • 60 Hertz
Merhaba , sorunu cözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı