300 TL 240mm Sıvı Soğutma Tavsiyesi

KaptaniDerya

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Maksimum 300 TL'ye sıvı soğutma arıyorum. 1151v2 anakartta kullanacağım. Tecrübem yok o yüzden size danışmak istedim. Kasanın üstünde 240mm radyatör yeri var o yüzden 240mm olmasına önem veriyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
8400+gigabyte z370 hd3+versa n21. İleride upgrade yapacağım için şimdiden sıvı soğutmaya geçmek istiyorum.

Öncelikle 8400 işlemci için stok soğutucunun bile yeterli olabileceğinin farkında olduğunuzu varsayıyorum.

240mm radyatör, AIO sıvı soğutucularda nerdeyse tüm markalar için aynı üretim. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus pompa ömrü ve pompa sesi, lakin fanlar kolay değiştirilebilir olduğundan sonradan değiştirme imkanı var. Pompa öldü mü iş biter.
Hava soğutmanın böyle bir bozulma derdi yok. En kötü fan bozulur.

300 TL'ye aldığım Aerocool likai240'ı kullanıyorum. Performans konusunda iyi sayılsa da fanlar 1000 RPM'i geçince ses çıkarıyor. Borusu pek kaliteli değil. Pompası orta kalitede(seramik) ve sessiz sayılır.

Kendisini kanıtlamış markalarda o fiyatlara 120mm bile sıvı soğutma bile baya zor bulunuyor. Everest gibi markalarda var ama onları da tavsiye etmiyor kimse. 200 TL ve üstü havalı soğutma sistemleri de oldukça başarılıdır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı