300 TL fare ve klavye önerisi

Mavi sviç yavaş algılamaz sadece tuşa bir kere bastıktan sonra tekrar basmak için tuşun tamamen yukarıya kalkmasını beklemek gerekir. Kırmızı sviçte aktivasyon noktasını ezberleyen kişiler çok daha seri aynı tuşa basabilir. Ama bu bahsettiğim şeyler ileri seviyelerde karşınıza çıkacak durumlar. Çünkü mavi ve kırmızı sviçlerin aktivasyon mesafeleri 2, toplam hareket mesafeleri 4mm civarı. Yani kırmızı sviçde o seri basma işlemi için yarım milimetre aşağı yukarı seri bir şekilde yapmak gerekiyor. Aklınızda canlandı mi bilmiyorum.
Ama mavi sviçin asıl problemi aktivasyon için resetleme sorunu değil, asıl sorunu sesli çalışmasıdır.
Eğer aktivasyon anında geri tepkime istiyorsanız mavi ve kahverengi sviçten başka çare yok. Kahverengi sesi daha az fakat geri tepkime hissi mavi sviç gibi keskin değil, daha yumuşak bir tepkimesi var.
Kırmızı anahtarlar hem sessiz hem de geri tepkimesiz olur yani tuşun aktivasyon noktası hissedilmez. Tuşa bastığınızda sonuna kadar dümdüz gider.

Bence 300 lira üzerine çıkıldığında membran klavyeye karşıyım. Ve Outemu veya Kailh sviçler çakma mekanik diyen arkadaşlar bilmediklerinden konuşuyor, asıl mekanik hisli klavyeler çakmadır. Bildiğimiz membran hepsi farklı hileler ile mekanikmiş gibi his vermek üzere üretilmişler.

Açıkçası avuç konusunda en iyi marka Cherry diyip durmamak lazım. Hem inovasyon hem de kalite anlamında Bloody, Razer ve Logitech çok daha iyi sviçler üretiyorlar.

Sanıyorum fazla yükleme yaptım.
Özetle;
Ses konusunda sorun yok ise Gigabyte Force K83 iyidir. Klavye için bütçe artabilir ise Bloody B870R, B930 veya Razer Huntsman öneririm. Bu klavyeler şu anda piyasada alınabilecek en hızlı klavyeler. Gerçek anlamda hızlı

Son düzenleme:
@FantastikTürk Masterkeys Lite L hariç önermiyorum ben zaten temelde aynı şeyi düşünüyoruz 😀
Bu mesajı yeni anlıyorum kusura bakma :D

Trust mekanik CM ise membran diye biliyorum.
Almışken mekanik almak daha iyi olmaz mı?
Gerçekten, mesajlarımın hiç birini okumadın mı?

Almışken mekanik almak daha iyi olmaz mı sorusuna cevap verdim. CM'nin yarı-mekanik olduğunu da söyledim. Benim niye Masterkeys Lite L önerdiğimi de söyledim. Arkadaşla 2 sayfa bunu tartıştık hiç mi okumadın?

Ya bu gün kaç oldu insanlara yardım etmeye çalışıyorum zorla yahu.

Bu mesajı yeni anlıyorum kusura bakma :D

Gerçekten, mesajlarımın hiç birini okumadın mı?

Almışken mekanik almak daha iyi olmaz mı sorusuna cevap verdim. CM'nin yarı-mekanik olduğunu da söyledim. Benim niye Masterkeys Lite L önerdiğimi de söyledim. Arkadaşla 2 sayfa bunu tartıştık hiç mi okumadın?

Ya bu gün kaç oldu insanlara yardım etmeye çalışıyorum zorla yahu.
Sylveon'dan özellikle yardım istedim ben özel mesaj falan var mı bilmiyorum.

Arkadaş kullandığını ve memnun olduğunu belirtmiş ancak eğer benim şahsi fikrimi sorarsanız ben almam. Daha önce açıkladığım gibi bu fiyattaki mekanik klavyeler Çin işi switchler kullanıyor. Bu demek değildir ki Çin üretimi switchlerin hepsi dandik. Şu videonun 6:35'ten sonrasına bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada da söylendiği gibi bu fiyattaki mekanik diye geçen klavyelerde o Çin işi switchlerin en dandik yapımı kullanılıyor. Bu ister Outemu olsun ister farklı bir ismi olsun, aynı. Bu switchler güya mekanik ama tıpkı önceden de söylediğim gibi zamanında öve öve bitirilemeyen CK108'i de kullandım ve şu an bizzat Masterkeys Lite'ı kullanıyorum ve söyleyebilirim ki Masterkeys Lite'ın yarı-mekanik switch yapısı CK108'in mavi switchlerinden daha güzel mekanik hissiyatı sunuyor. Ek olarak Bu dandik switchler güya 50M ömür olmasına rağmen 1 yıl içerisinde bozulabiliyor. Daha sonra tuş basmama sorunları ortaya çıkmaya başlıyor. Forumda bir sürü konusu var ve ben çevremde de bir sürü gördüm. Ya da lehim atıyor bu sefer de yeniden lehim yapmak gerekiyor ki onun da garantisi yok. Ben bu yüzden Masterkeys Lite L öneriyorum. Bizzat kullanıyorum dediğim gibi ve imzamda incelemesi mevcut. Oradan daha fazla detayı öğrenebilirsiniz.

Ha demek özellikle o arkadaştan. Ben de diyorum neden beni umursamıyor.

Buyrun efendim, ben konudan çekiliyorum. Bu şekilde bir saygısızlık yapan insanla baştan beri muhattap olmam bile yanlış. Biz sabahtan beri 2 sayfa kendisini bilgilendirmeye çalışıyoruz da... Neyse...

Arkadaş kullandığını ve memnun olduğunu belirtmiş ancak eğer benim şahsi fikrimi sorarsanız ben almam. Daha önce açıkladığım gibi bu fiyattaki mekanik klavyeler Çin işi switchler kullanıyor. Bu demek değildir ki Çin üretimi switchlerin hepsi dandik. Şu videonun 6:35'ten sonrasına bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada da söylendiği gibi bu fiyattaki mekanik diye geçen klavyelerde o Çin işi switchlerin en dandik yapımı kullanılıyor. Bu ister Outemu olsun ister farklı bir ismi olsun, aynı. Bu switchler güya mekanik ama tıpkı önceden de söylediğim gibi zamanında öve öve bitirilemen CK108'i de kullandım ve şu an bizzat Masterkeys Lite'ı kullanıyorum ve söyleyebilirim ki Masterkeys Lite'ın yarı-mekanik switch yapısı CK108'in mavi switchlerinden daha güzel mekanik hissiyatı sunuyor. Ek olarak Bu dandik switchler güya 50M ömür olmasına rağmen 1 yıl içerisinde bozulabiliyor. Daha sonra tuş basmama sorunları ortaya çıkmaya başlıyor. Ya da lehim atıyor bu sefer de yeniden lehim yapmak gerekiyor ki onun da garantisi yok. Ben bu yüzden Masterkeys Lite L öneriyorum. Bizzat kullanıyorum dediğim gibi ve imzamda incelemesi mevcut. Oradan daha fazla detayı öğrenebilirsiniz.
Ha demek özellikle o arkadaştan. Ben de diyorum neden beni umursamıyor.

Buyrun efendim, ben konudan çekiliyorum. Bu şekilde bir saygısızlık yapan insanla baştan beri muhattap olmam bile yanlış. Biz sabahtan beri 2 sayfa kendisini bilgilendirmeye çalışıyoruz da... Neyse...
Bende CM Masterkeys Lite L düşünüyordum fakat Trust kafamı karıştırdı.
Peki Gigabyte K83 için ne düşünüyorsunuz Gigabyte kendini kanıtlamış bir marka aynı durum geçerli midir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı