300 TL Gaming mouse önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
300 tl

Yohyeaa

Picopat
Daha fazla  
Selam, şu an Amazon'dan 250 TL'ye aldığım "ASUS ROG Gladius 2 Core" Gaming fareyi kullanıyorum.
Ama alalı 3 ay olduğu halde 2 gündür kendiliğinden soldaki Micro tuşlarından birinde sorun oluştu tuşa bastiğim halde sayfalarda geri gidemiyorum veya oyunlarda tusa basinca konusma tusunu biraktigim halde konusma acik kalıyor falan boyle sorunları oluştu. Daha önce de almistim onda da kutuyu actigimda cizikleri mevcut oldugu için iade etmistim kisacasi bu mouse modeli sorunlu. Ben bunu iadeye yolladim ustune biraz daha koyup 300 TL'ye Gaming mouse bakıyorum bu farenin boyutu falan cok guzeldi elime tam oturuyordu ani cevirmelerde takilma da olmuyordu.

Kullanım amacım en çok FPS oyunları ve diger oyun kategorileride. Profesyonel oyuncu değilim ama rankta kasıyorum bu yüzden takılma falan olmayan mouse lazim.
Bilgisayari cok sık kullanıyorum hem Online egitim hem cizim hem de oyun.
Avuc ici tutus kullanıyorum.
Sağ elimle tutuyorum fareyi.
400 - 800 - 1200 DPI kullanıyorum FPS oyunlarinda 400 ve 800 - hikaye tabanli oyunlarda falanda 1200 civarı kullanıyorum.
Kablolu mouse olsun kablosuz olmasıyla pek ilgilenmiyorum kablo bana sıkıntı cıkartmiyor ama kablosu kısa olmasın.
Hangi fareyi neden önerdiğinizi ve özelliklerini de benimle paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yan tuşlarda takılı kalma bende de oluyordu Discord'da bas konuş kullanırken. ASUS'un kendi sitesinden ArmouryCrate yazılımını indirerek tuş atamalarını kontrol edebilirsiniz.

Bloody W90 Max

Hem tutuşu hem de özelleştirilebilirliği ile çok memnun kaldığım bir mouse. Macro kilidi açık üstelik.

Yan tuşlarda takılı kalma bende de oluyordu Discord'da bas konuş kullanırken. ASUS'un kendi sitesinden Armoury Crate yazılımını indirerek tuş atamalarını kontrol edebilirsiniz.

Armorycreate indirince sorun düzeliyor mu ben armorycreateyi indirince kasanın kendi RGB ışıkları sapıtıyor o yüzde kullanmıyorum.
Bloody W90 Max

Hem tutuşu hem de özelleştirilebilirliği ile çok memnun kaldığım bir mouse. Macro kilidi açık üstelik.
Macro kilidi ne işe yarıyor :)

Armorycreate indirince sorun düzeliyor mu ben armorycreateyi indirince kasanın kendi RGB ışıkları sapıtıyor o yüzde kullanmıyorum.

Normalde macro ücretli ya da bir iki adet macro çekirdeği aktif oluyor. Bunda 4 çekirdek aktif.
Macronun anlamını biliyorsundur sanırım.

Kasanız da ASUS markaysa ışıklandırmayı ayarlıyabilirsiniz yine yazılım içinden.

Kasanız da ASUS markaysa ışıklandırmayı ayarlayabilirsiniz yine yazılım içinden.

Evet ASUS marka ama o uygulamayi yukleyince kasayi açınca bir sure RGB donuk kalıyor PC acilinca donmeye basliyor renk ayni sekilde PC'yi resetleyincede donuyor renkler o yuzden sevmiyorum ve kullanmiyorum uygulamayı. Bu arada konu çözüme kavustu nasıl kapatiyoruz konuyu ben bilmiyorumda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı