300 TL ikinci el kasa toplama

YBK

Kilopat
Daha fazla  
Ön not: O paraya şu olmaz, bu olmaz diyenler yazmasın, ben buraya cevap aramak için konu açıyorum. Sahibinden de 300 TL'ye tonla yatay kasa var ama komisyon alıyorlar diye kendim toplamak istiyorum.

Merhaba, bütçem 300-350 lira civarı. Knight Online'da 7/24 farm için PC toplamak istiyorum. Sistem 2. el olacak. Bu fiyat bandında parça bilgim yok ama muhtemelen Duo veya Quadra bir işlemci ve 775 pin anakart olcak. Ekran kartı da ilave olarak önerirseniz değerlendiririm, fiyat 400-450 olabilir o durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim quad 8200 ve HD 6570 kullanıyorum. GTA v bile oynanıyor. Benimki gibi bir işlemciye ihtiyacın yok. 2 GB ram core 2 Duo ve uygun fiyata dusurebilirsen bir HD 6570 GT 710 720p low CS valorant da oynanır.

Acaba Knight Online için atom mu yoksa core işlemci mi almak daha mantıklı olur? Performans farkları nasıldır?
Duo ve Quadra arasında 3-5 fazla ödemeye değecek fark var mıdır?

TDP değerlerine baktığımda 65 Watt yakıyormuş core 2 işlemciler. Sürekli çalışacağı için iyi görünüyor.

Acaba Knight Online için atom mu yoksa Core işlemci mi almak daha mantıklı olur? Performans farkları nasıldır?
Duo ve quadra arasında 3-5 fazla ödemeye değecek fark var mıdır?

TDP değerlerine baktığımda 65 Watt yakıyormuş Core 2 işlemciler. Sürekli çalışacağı için iyi görünüyor.

Core 2 Quad ile Duo arasında çok ciddi bir güç farkı var. Quad işlemciler 95W bir de. Atomla uğraşma bence Core 2 Duo al. 2 GB RAM kullanırsın muhtemelen. Bende MSI G31 anakart var Quad ve Duo destekli. Tek RAM slotu arızalı. Max 2 GB RAM takılır. 2 GB RAM de var elimde fazla. Başta yazmadım ben elimdekini satmaya değil yardımcı olmaya çalışıyorum. Yanlış anlaşılmasın diye. Core 2 kullanacaksan 300 TL'ye Duo alabilirsin. HD 6570 çok iyi gider Duo'nun yanına. İkinci el 200 TL bandında. PSU ve kasa lazım yoksa 100 TL'ye anakart işlemci RAM alırsın.
Sahibinden.com üzerinde 942207904 ilan numarasindaki karta bakabilirsiniz Knight online için yeterli olur

Geri
Yukarı