300 TL İşlemci Soğutucusu Öneri

Ersincan Yavuz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemci : i5 4690k
Anakart : MSI Z97 Gaming 3
Kasa : Xıgmatek Asgard 382

Uygun, güzel fiyat performans diye bildiğimiz hava soğutma veya sıvı soğutma fark etmez çok ama çok kararsızım. Bütçem 300 tl kadar diyebilirim.
Yeri geldiği zaman O.C yapıcam. Bilgisini veririm.

295TL'ye şahane bir hava soğutma alabiliyorsun, her türlü voltajlı OC ihtiyacını fazlasıyla karşılar.
Belleklerini de yazarsan kasan ile çakışıp çakışmadığını kontrol ederim.

İyi tamam önerileri çok ama çok güzelde o kadar ağır soğutucular istemem (G) göz alarak ister istemez eğilmeler ve sonucunda anakart çöp olma olasılığı çok yüksek alt fidaları az sık filan olayı işe kesinlikle yaramıyor ister istemez anakart yenik düşüyor G baskınlığına sonuçta cube kasa kullanmıyorum.
Daha uygun fiyat işlevi yüksek istiyorum.
Ramler bu : CORSAIR 8GB (2x4GB) XMS3 DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
Bu çok hoşuma gidiyor demem gerek sizce nasıl : Akasa Venom 775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu Fiyatı

Sıvı soğutma olarak SilverStone Tundra TD02-LITE alacaksın o halde, stoklarda mevcut hale daha.
Bütçen 150'ye düştüyse de bileyim, boş yere zaman kaybetmeyelim.

Ayrıca anakartı düzgün montajladığınız sürece hava soğutma sorun falan yaşatmaz, yok öyle bir Dünya. Vidaları sıkarken bile emin olun soğutucudan çok çok daha fazla yük uyguluyorsunuz sokete. ve işlemciye.

Yalnızca Skylake serisinde 1KG ve üzeri soğutucu kullanıyorsanız beraberinde bir tavan askı aparatı kullanıyor olmanız yararınıza olur hepsi bu.

SilverStone Tundra TD02-LITE denedim çok ince olmasına rağmen kasaya uyum sağlamadı bende biliyorum basit bir şekil montajlamayı (G) hesaplamadan yapılan işlem sonucu nice şikayetler var az bucuk aldığınız ürünlerin veya önerilerin ürünlerin hakkında sorunları araştırırsak ne demek istiğimi kesinlikle anlarsınız cube kasa kullanmıyorum tekrar söylüyorum şunuda araya sıkıştırmak gerek fiziksel kusur olduğundan anakart direk garanti dışı kalıyor.
Kasayı sürekli araçımla iş ve ev arası taşıdığımdan Ağırlık tabikide çok önemli.

Son düzenleme:
Yukarıda Asgard 382 kullandığını söylemişsin. Yukarıda Asgard382'den bahsettiğiniz ona göre bir ürün önerdim ki Tundra TD02-LITE 27mm radyatör yüksekliği ve 27cm uzunluk, standart 12cm genişliğe sahip, Asgard382 için uygun bir soğutucu. Ki Asgard382 bildiğim, tanıdığım da bir kasa.

Siz şimdi Cube kasadan falan bahsetmişsiniz. Öyleyse Cube kasanın marka modelini doğru verin, madem Asgard382'ye takılmayacak neden yukarıda Asgard 382 yazıyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı