300 TL işlemci soğutucusu önerisi

MA410P ve Cylon 4'ün fanlarına baktım Cylon 4'te 52 CFM fan, MA410P'de 56 CFM fan , Freezer 34'te 68 CFM fan var. Fanlarına bakarsak Freezer 34 daha iyi ancak soğutma bloğu olarak bakarsak hangisi daha iyi bilmiyorum.

Hocam sadece fana bakmamak gerek. Örneğin Arctic'in CPU'ya temas eden kısmı daha düşük, buna göre fanı daha iyi. Soğutma bloğu da önemli bir etken. Aynı şartlardaki soğutma performansına bakmak gerek. İkisi de gayet güzel soğutucular. İkisi de alınabilir.

Hocam sadece fana bakmamak gerek. Örneğin Arctic'in CPU'ya temas eden kısmı daha düşük, buna göre fanı daha iyi. Soğutma bloğu da önemli bir etken. Aynı şartlardaki soğutma performansına bakmak gerek. İkisi de gayet güzel soğutucular. İkisi de alınabilir.
Hocam, soğutma bloğu hakkında bilgim olmadığını belirttim. Aynen, fana bakmak yeterli değil. İkisi de güzel ürün tercih konu sahibine kaldı. :)

Arctic freezer 34 almaya karar verdim.
Kasam şu konuda geçen Ranker Cygnus'un siyah olan eski modeli, eskisinin linkini bulamadım, kasaya sığıp sığmayacağını nasıl öğrenebilirim?
Ekran, klavye ve mouse'um da kırmızı ve siyah'lardan oluşuyor, çok güzel olcak :)

Son düzenleme:
Almışken iyisini almak lazım diyerek o zaman özel sıvı soğutma tavsiye edelim arkadaşa. Var mı böyle bir dünya ya. :D.

Var birader R5 3600 alacak paran varsa 100 lira üstünü de alabilirsin. Ucuz etin yahnisi o kadar olur. Ben o işlemciyle kullandığım ve memnun olduğum kule tipi soğutucuyu tavsiye ettim. Kullandığım ürün alıp almamak paşa gönlün bilir. Sana tavsiyem 3'e 5'e bakma sonra değiştirmek daha maliyetli oluyor.

Geri
Yukarı