300 TL İyi Bir Performansa İşlemci Soğutucu

İşlemciniz 1150 soket kullanıyor, ki zaten Hyper 212EVO LGA 2011-3* / 2011* / 1366 / 1156 / 1155 / 1150 / 775 soketlerini desteklemekte.

@ZulkufBey etiketlediğinizde gördüm konuyu :) Hyper 212EVO fiyatına göre çok iyi bir soğutucu.
Yok ben biraz daha aşabilirim derseniz farklı seçenekler de var elbette.

Ancak Hyper 2120EVO her işinizi fazlasıyla görür, emin olabilirsiniz. Fazladan harcayacağınız paranın size bir yararı olmayacak açıkçası.
Pekala çok yararlı oldu açıkçası. Sıvı soğutma ile farkı nedir ? Neden daha pahalı mesela.

Bildiğin üzere tüm soğutma sistemlerinin ortak amacı ısıyı yani hareket halindeki enerjiyi bir yere taşımak ve yok etmeye çalışmaktır.
Basit bir cevap verecek olursak : Sıvı soğutma sistemleri ısıyı daha iyi taşır ve azaltmaya çalışır.
Ancak bunu yapabilecek ortamı oluşturmak biraz maaliyetli oluyor :)

Bildiğin üzere tüm soğutma sistemlerinin ortak amacı ısıyı yani hareket halindeki enerjiyi bir yere taşımak ve yok etmeye çalışmaktır.
Basit bir cevap verecek olursak : Sıvı soğutma sistemleri ısıyı daha iyi taşır ve azaltmaya çalışır.
Ancak bunu yapabilecek ortamı oluşturmak biraz maaliyetli oluyor :)
Evet ya aynen öyle oluyor. Bende şu an kasa modellerine bakıyorum fakat bulamıyorum. :) Bana 250 TL bütçeli bir sade ATX veya MidiT kasa bulmam da yardımcı olabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı