300 TL Laptop soğutucusu önerisi

pe3ah

Hectopat
Daha fazla  
Hem kendime hem arkadaşım için laptop soğutucusu arıyoruz öneriniz var mı?
RTX3070 Ti R9 6900hx.
RTX3050 Ryzen 5 6600h.
İki bilgisayar da 15.6inç bütçemiz 250-300 arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bilgisayarlar için soğutucuya ihtiyacın olmaz. Etkilese bile 3-5 derece anca etkileyecek.
Notbook standı alman yönünde tavsiyem olur.
Kemdim de 6800h/3050Tİ olan bir laptop kullanıyorum soğutucunun inan gram faydası dokunmuyor, Yerden yüksekte olsun diye stand olarak kullanıyorum sadece.

Soğutucu pek fayda etmez, etse etse bu biraz eder. Bunun yerine laptopun hava akışını rahatça yapabilmesini sağlayın, ya laptop standı alın ya da laptopun kauçuk ayaklarının kısmına iki tane kitap koyun ve eğimli olsun.

O bilgisayarlar için soğutucuya ihtiyacın olmaz. Etkilese bile 3-5 derece anca etkileyecek.
Notbook standı alman yönünde tavsiyem olur.
Kemdim de 6800h/3050Tİ olan bir laptop kullanıyorum soğutucunun inan gram faydası dokunmuyor, Yerden yüksekte olsun diye stant olarak kullanıyorum sadece.

Hocam daha bu iklimde 80 dereceyle çalışıyor yazı tahmin edemiyorum o yüzden

Hocam daha bu iklimde 80 dereceyle çalışıyor yazı tahmin edemiyorum o yüzden
O rakamı bende görebiliyorum normal bişey.
Ortam ısısı düşürmen gerekir mevsimle alakalı şeylerde yine ahım şahım soğutma sağlamayacak 3-5 derece anca oynar.
Ortamın soğuk olması sadece belli bir dereceye kadar ısınmasını geçiştiririr kısacık bir süre.
Normal kullanımda bile 40-50 derece arası laptoplar görebiliyorlar.
Yaz vaktinde bulunduğun ortam 40-50 derece arasında olsa bu yine cihazının ısı değerlerine etkisi pek olmaz, dediğim gibi ortamın soğuk olması kısacık bir süre belli sıcaklığa ulaşmasını geciktirecek.
Yaşadığın yerde 50 derece üstü sıcaklık varsa soğutuya ihtiyacın olcak onun haricinde zaten laptop ort. 40-50 derece aralarında çalışacak.
Laptoplarda ki ısınma konusunda malesef pek bir çözüm yok. Stabil olmasını istiyorsan masaüstü kullanmak zorundasın, mobilte için mecburen bazı şeylerden vazgeçmen gerekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı