300 TL SSD önerisi

SeniorG

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 200 - 300 TL arası 240 GB bir SSD almaya karar verdim en fazla 300 TL daha üstünü veremem önerilerinizi bekliyorum. Birde Sandisk 240 GB Ultra II SSD için yorumlarınız neler ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
300TL paran var ise 850 Evo almalısın. Ultra II düşük bütçeli kişiler için iyidir. 850 Evo'nun denetleyicileri daha kaliteli. 850 Evo'nun İOPS değerleri daha yüksek. 850 Evo'nun garantisi 2 yıl daha yüksek.

Bence Samsung 850 Evo veya Corsair Force Le al. Onunki de çok kaliteli diye biliyorum. Aralarında 45 TL fark var. Corsair daha ucuz ve neredeyse aynı performansı veriyorlar.

Bence Samsung 850 Evo veya Corsair Force Le al. Onunki de çok kaliteli diye biliyorum. Aralarında 45 TL fark var. Corsair daha ucuz ve neredeyse aynı performansı veriyorlar.
Aslında Corsair'in fiyatı uygun fakat pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmeyip ve tavsiye edilmediğini gördüm sanırım. Siz böyle düşünmüyorsunuz nedeni nedir?

Arkadaşlar 850 evo vatanda 341 lira degil mi ben mi yanlış biliyorum

Arkardaşlar herhangi bi kart kullanmadıgımdan dolayı internetten alışveriş yapmıyorum yapamıyorum bunu göz önünde bulundurarak bakıyorum 750 evo nasıldır bilgisi olan varsa açıklayabilirse sevinirim

Sitede 850 evo incelemesi mevcut. Videoda 750-850 farkından da biraz bahsetmişler , kısacası fark okuma hızından ziyade toplam okuma kapasitesine dayalı , videoyu izlersen daha verimli bilgi alabilirsin.

Corsair Force Le'yi herkes 560-530 yazdığındam herkes çok hızlı sanıyor ancak arkadaşlar ssd'lerin doluluk oranlarına göre sergiledikleri performansları vardır hiç düşündünüz mü bazı modellerin diğerlerine nazaran daha pahalı olmasına rağmen daha düşük okuma yazma oranları sunarlar bunların sebebi aslında onların geniş bir yelpazede o oranları istikrarlı bir şekilde sergilemesedir gelelim ssd'de dikkat edilmese gerekenlere 1. İops Değerleri (İnput/Output Per Second) 2.Ömür 3. Okuma değerindeki istikrar ben 850 evo aldım daha güç kaynağım gelmedi gelince istikrar testi yapıp atacağım

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı