300 Watt PSU için ekran kartı

Uğur DÜNDAR

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar benim Arçelik markalı 6 yıllık bilgisayarım var. Seneye sistem toplayacağım ancak bu senelerde baya sağlam oyunlar geliyor... İşlemci İntel Core 2 Duo bir işlemci, ram ise 1 gb(4 gb yükseltme yapacağım). Asıl konuya gelecek olursak ilk önce tüm fotoğrafları göstereyim...
Kasanın güç kaynağı şöyle:
kKV9I36.jpg

Güç kaynağının girişi:
PbXNWpP.jpg

Kasanın içi:
wPyj5eO.jpg

Ekran kartı:
FfDWoZS.jpg

Bu ekran kartım Sapphire markalı, ati radeon hd 4350 bir ekran kartı. 512 mb belleği var :D Ayrıca DDR3 bir sistem:
eBa4iFs.jpg

Asıl sorum ise şu bu ekran kartı yerine şu ekran kartını almayı düşünüyorum. http://www.vatanbilgisayar.com/gtx7...b-128bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.htm sizce bu psu yeterli mi? 1 sene dayanamam bütün oyunları oynamam lazım... Psu önerisi yapmayın lütfen sadece bu ekran kartına yetecek param var.

750Ti nin teknik özelliklerine baktığımızda minumum 300W yazıyor malesef yetmeme ihtimali çok yüksek. PSU nuza gelince 300W gerçek değer değildir büyük ihtimal.

Bence çalıştırır, zaten o kartın en büyük özelliği ek güç girişi olmaması ve eski Psu'lu düşük sistemlere takılabilmesi. En fazla 60 watt çekecek anakarttan yükte.
Ama arkadaşında dediği gibi psu yamuk yaparsa gidip bir de psu alırsın.
r7 260x 280 lira üstüne 140 lira kalır psu için buda seçenek.

Anakartına da yaz. bilen biri uyumluluk hakkında yardımcı olsun. Çok eski olunca biosun tanımama ihtimali var diye bir şeyler duymuştum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı