3000-3200 TL sistem önerisi

Uğur122

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bu bütçeyle oyun (PUBG gibi oyunlar için) odaklı bir sistem istiyorum. Monitöre gerek yok. HDD ve SSD'ye de ihtiyacım yok. Elimde HDD var SSD'yi ilerleyen zamanlarda eklemeyi düşünüyorum. Ryzen 3 1300X ve GTX1060 toplanır mı bilemiyorum bir yardım edin. İşlemci ekran kartı ve anakart tek bir yerden olursa taksit yaptırma imkanım olur diğer parçalar farklı yerlerden olabilir.
Ayrıca bu kasa hoşuma gitti üstelik fiyatı da baya ucuz, kalite olarak çok bir beklentim yok açıkçası ama yine de görüşlerinizi bekliyorum.
PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bu bütçeyle oyun (PUBG gibi oyunlar için) odaklı bir sistem istiyorum. Monitöre gerek yok. HDD ve SSD'ye de ihtiyacım yok. Elimde HDD var SSD'yi ilerleyen zamanlarda eklemeyi düşünüyorum. Ryzen 3 1300X ve GTX1060 toplanır mı bilemiyorum bir yardım edin. İşlemci ekran kartı ve anakart tek bir yerden olursa taksit yaptırma imkanım olur diğer parçalar farklı yerlerden olabilir.
Ayrıca bu kasa hoşuma gitti üstelik fiyatı da baya ucuz, kalite olarak çok bir beklentim yok açıkçası ama yine de görüşlerinizi bekliyorum.
PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok
Ryzen bir sistem toplayacaksan şu anakartı kesinlikle öneririm GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 AMD Çipset B350 Soket AM4 | ITOPYA

İşlemci: AMD Ryzen 3 1300X 3.5 Ghz 8 MB AM4
Anakart: Asus B350M-E Prime 3200 Mhz(Oc) AM4 mATX
Bellek: Corsair 8GB Vengeance Lpx DDR4 2400mhz CL14
Ekran Kartı: Asus GeForce GTX1060 Dual OC 6GB 192Bit
Kasa: Akasa Venom LX USB 3.0 600W 80+ Bronze Mid Tower Oyuncu Kasası
Toplam: 3.480,00 TL
Bütçeyi arttırmak istemezseniz. GTX 1060 3GB modelini alabilirsiniz.
Ryzen bir sistem toplayacaksan şu anakartı kesinlikle öneririm GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 AMD Çipset B350 Soket AM4 | ITOPYA
İyi bir anakart ancak bütçeye göre biraz pahalı.

Son düzenleme:
Neden uzak durulması gerektiği ile ilgili bir açıklamanız var mı ?

1.sistem: Ryzen ve MSI anakart + O kasa ve güç kaynağı
2.sistem: 1.sistemle aynı
3.sistem: Aralarında en kötüsü, sorunları geçtim 7.nesil Intel nedir siz düşünün.
4.sistem: En kötüsü olmaya aday Kasa + PSU + Anakart o sistemi rezil kepaze etmiş resmen.

Powerboost'a gelirsek de Kasasının metalleri kötü, PSU'suna değinmek bile istemiyorum.
Bu kadar üşenmeden yazdım. Niyetim sizi aşağılamak değil sadece biraz araştırma yapmanız kimsenin yanlış bilgi almasını istemem.

1
1.sistem: Ryzen ve MSI anakart + O kasa ve güç kaynağı
2.sistem: 1.sistemle aynı
3.sistem: Aralarında en kötüsü, sorunları geçtim 7.nesil Intel nedir siz düşünün.
4.sistem: En kötüsü olmaya aday Kasa + PSU + Anakart o sistemi rezil kepaze etmiş resmen.

Powerboost'a gelirsek de Kasasının metalleri kötü, PSU'suna değinmek bile istemiyorum.
Bu kadar üşenmeden yazdım. Niyetim sizi aşağılamak değil sadece biraz araştırma yapmanız kimsenin yanlış bilgi almasını istemem.

MSİ Anakarta ve Ryzen işlemcinin nesi varmış anlamadım. MSİ bilinmeyen bir marka mı ?
2. sistemi zaten görüntü ve farklılık olsun diye paylaştım.
3. sistem içinse 7. nesil gayet güzel bir işlemci serisi. 8. nesilde uygun fiyatlı anakart mı var ?

Hazır sistemleri şu şekilde önermiyoruz çok eski nesil İ7 işlemcili hazır sistemler var güç kaynakları belli değil. Kusura bakmayın ama siz biraz ezberden konuşuyorsunuz. Sadece eleştirmek yerine sistem toplayabilir ve sizde önerebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı