3000-3400 TL Sistem Önerisi

Lorthfer

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
4 yıldır Casper'ın hazır bilgisayarını kullanıyorum ve artık beklentilerimi karşılamıyor. Ben de yeni bir toplama bilgisayar almayı planlıyorum. Bunu da Sinerji'den toplamayı planlıyorum fakat pek bir bilgim yok toplama konusunda, güzel bir canavar önerebilecek var mı acaba?

@Neko Az çok rastladım sana da Neko'cuğum senin de yorumunu bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun size güzel ve performanslı bir sistem;

Ekran Görüntüsü (50).png

@KLETHRA Hocam bence olmamış.

SSD'yi 120GB yapıp, RAM'i 8GB yapıp Ekran Kartı ile İşlemciyi geliştirmek daha mantıklı.

Yukarıda arttığım konudaki 3500 TL'lik sisteme bakabilirsiniz (y)

Hocam siz ne derseniz o daha mantıklıdır sıkıntı yok. :) Ben siz yorum yapın diye topladım zaten.. (Yalan) :D @Neko

Her zaman mantıklı olmayabilirim hocam ben de çok iyi değilim :kedi:

Herkese eleştirel yaklaş (y) Ben çok inatçıyımdır mesela :D

Yani hocam benim sistemde idare eder o zaman size kafa tutuyorum. Hani meşhur sistemci sizsiniz ya o yüzden :D (Yalan üstüne yalan bir de kıvırma çıktı ortaya). :D

Şaka maka bir yana haklısınız. Ama en çok öneri verenlerden biri olarak tavsiyeleri sizden alıyoruz Technopat üyeleri olarak. :)

@KLETHRA Hocam bence olmamış.

SSD'yi 120GB yapıp, RAM'i 8GB yapıp Ekran Kartı ile İşlemciyi geliştirmek daha mantıklı.

Yukarıda arttığım konudaki 3500 TL'lik sisteme bakabilirsiniz (y)
Aslında arkadaşın topladığı sistem bence güzel.
Her zaman mantıklı olmayabilirim hocam ben de çok iyi değilim :kedi:

Herkese eleştirel yaklaş (y) Ben çok inatçıyımdır mesela :D
Eleştirel yaklaşmak gerekirse 120gb SSD'nin ve 8GB RAM'in günümüzde yetersiz kaldığını söyleyebilirim. BF1'de ultra ayarlarda RAM kullanımı 8GB'nin üstüne çıkıyor ve günümüzde çıkan oyunlar 40-50 GB yer kaplıyor. Eğer sadece Windows için sisteme SSD konuluyorsa gerek yok zaten açılış hızında çok büyük fark olmuyor. SSD'nin özelliği zaten oyun sürelerini kısaltması değil mi? 120GB SSD yeterli değil ve bence @Shinkju'nun topladığı sistem o kadar kötü değil. (Bütçeyi biraz aşması dışında)

Aslında arkadaşın topladığı sistem bence güzel.

Eleştirel yaklaşmak gerekirse 120gb SSD'nin ve 8GB RAM'in günümüzde yetersiz kaldığını söyleyebilirim. BF1'de ultra ayarlarda RAM kullanımı 8GB'nin üstüne çıkıyor ve günümüzde çıkan oyunlar 40-50 GB yer kaplıyor. Eğer sadece Windows için sisteme SSD konuluyorsa gerek yok zaten açılış hızında çok büyük fark olmuyor. SSD'nin özelliği zaten oyun sürelerini kısaltması değil mi? 120GB SSD yeterli değil ve bence @KLETHRA'nun topladığı sistem o kadar kötü değil. (Bütçeyi biraz aşması dışında)

Evet hocam bende bunları göz önünde bulundurdum. RX480-i5 7500 sistemimde bazı oyunlarda 10GB ram kullanımı görüyorum. Bütçeyi biraz aştım orası doğru ama sizce de yeterli bir sistem olmadı mı ? :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı