3000-3400 TL Sistem Önerisi

2K monitör öneririm. GTX 1070 2K için zaten.

Sacma, cok sacma!
Sistem berbat bir kere, monitor ise 900P'ya! Kardesim 1070'i bana ver sen git r7 240 felan al. Attigin monitor ise 1080P. Sana 2K monitor lazim. 1070 2K icin. Eger 900P monitor ile kullanirsan darbogaz olut. 1080P'de de kullanilmaz. En az 2K bir monitor lazim.
Ayrica hem bana soruyorsun, hem berbat diyorum, hem de dinlemiyorsun.
@Neko Nasil sisteme iyi diyorsun ya?

Viewsonic VX2778-SMHD 27" 5ms (HDMI+Display+miniDisplay) Fiyatı
?

Sacma, cok sacma!
Sistem berbat bir kere, monitor ise 900P'ya! Kardesim 1070'i bana ver sen git r7 240 felan al. Attigin monitor ise 1080P. Sana 2K monitor lazim. 1070 2K icin. Eger 900P monitor ile kullanirsan darbogaz olut. 1080P'de de kullanilmaz. En az 2K bir monitor lazim.
Ayrica hem bana soruyorsun, hem berbat diyorum, hem de dinlemiyorsun.
@Neko Nasil sisteme iyi diyorsun ya?

Monitör'ü değiştireceğim.900p kullanmayacağım tabiki.

@Lorthfer Hala yazdiklarima bakmiyor. Karismiyorum!

Sistem berbat diyorum, dinlemiyorsun!

En bastaki @Neko hocamizin sistemi buna bin ceker. Sen hala sacma sapan sisteme "citiix binyetmis" sigdirmaya calis :mad:.

Tamam hocam anladım anladım ben zaten tavsiye alıyorum sadece kusura bakmayın..Zaten hemen alacağım demedim sadece nasıl olur dedim hocam @FantastikTürk

@cengo42 Basliyorum,
  1. PSU kotu, boyle bir sisteme yakismaz, @Neko hocamizinki daha iyi.
  2. Kasa kotu.
  3. SSD'yi hic konusmayacagim, berbat. Daha o gun yuzlerce mesajla tartistik. 120 GB neye yetecek? 110 GB yetmez ve ayrica Samsung 850 EVO cok cok cok cok artik nasil anliyorsan daha iyi. Tabii sen "bu sesedenin hizi daha yuksek ama daha ucuz, hemen bunu almaliyim. Zatrn 250 cigabayt gereksiz, 120 cigabayt alirim islemcim daha iyi olur." demekten baska bir sey bilmiyorsun. SSD alirken hiza degil IOPS degerlerine bakilir.
  4. Zaten bu butceye Ryzen 1500X koymak gerkeli degil fazla. 1400 hayli hayli yeter.
Anlayacagin islemciyi yuksek alacagim diyr sistemi mahvetmissin.

Sorun olur, bu butcrye "citoix bin yetmis" sigdiracagim diye SSD'yi yok saymissin resmen. Boyle bir siste SSD'siz olmaz. Iskence gibi SSD'nin olmamasi. Yat kalk SSD'yi bulana dua et :D. Ayrica PSU'dan da kismissin ve Ryzen'de RAM MHZ'siz cok fark ediyor, yani Intel gibi degil. Ryzen'den tam performans alabilmek icin RAM'lerin 2900~3200 MHZ olmasi lazim AMD'nin aciklamasina gore. Sen onu da kismissin. Olmamis dostum. Bir daha bu butceye 1070 sigdirma, hatta sigdirmaya calisma. Biz butun foruma bir turlu anlatamadik, her sey "Fepese" veya "Performans" degil. Recep ve Ali Bey bunalri anlatmak icin 2500 TL sisteme bile 250 GB SSD koydu. @Neko hocamizinki daha iyi.
Yazdığım SSD yi biraz araştır ondan sonra yorum yap bende biliyorum IOPS değerinin ne olduğunu. Corsair aynı kasasını 2 senedir işyerinde kullanıyorum marka olarak zaten iyi ama hem kablolama hemde hava akışı olarak akasanın bu modeli daha iyi. Varsa corsairin böyle modeli tercih edilebilir. FSP marka olarak iyidir ama kesinlikle high power kötü olamaz. Fiyatına ve kalitesine göre hala rakipsiz. Son olarak 1500X diyorum sistemin de mahvolduğu falan yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı