3000-3500 TL Başlangıç Elektro Gitar Tavsiyesi

Amfiden önce, gitarın sesini düzenler, çok çok farklı tonlara çıkmanızı sağlar. Yani, efekt pedallarının sanal olarak bir araya toplanmış, daha hesaplı hali gibi düşünün. Pedal gibi olamaz ama, çok uzun süre götürür.

HSH kurulumları genelde en iyi kurulumladır. Solo atarken overdrive ya da distortion modda, köprü humbucker manyetikler çok daha güzel ton veriyor. Ayrıca eğer metal ya da rock türünde çalacaksa arkadaş, Ibanez tercih etmesi daha doğru olur. Çünkü Ibanez'in gitarları biraz daha agresif ton bakımından. Mesela ben yaklaşık 3 yıldır GRG170DX ile çalıyorum, yumuşak tonlar bile overdrive gibi çıkıyor. Ama metal ya da rock türü müziklere gayet uygun ve ton yelpazesi çok iyi. Ucuzunu yakalayabilirseniz güzel gitardır;
Bu arada ibanezin de
schecter nasıl peki platinum serisi hoşuma gitti .

hangi model önerirsiniz peki ?

Ibanez RG350EXZ - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 751448153
bu gitarlar nasıl peki
Schecter alabilirsin cidden güzel gitarlardır. İstediğiniz modelleri youtubedan karşılaştırmasını izleyip hoşunuza gideni seçin. Daha yararlı olucaktır

Schecter olabilir F/P gitarları . Yeni olacağından ötürü floydroseye sahip bir gitar alma ama bana sorarsan 3000 tl bütçem var metal çalıcam dersen schecter omen extreme 6 alıp id core 10-20-40 hangisini bulabilirsen al.Arkadaşlar prosesör önermiş Zoom g3n kullandım yeni başlayan biri düzgün ton yazması zor.Kolay bir prosesör olsada ton yazmak tecrübe işi .Amfi alınması daha mantıklı .

RGT 42 modelini tercih edin. Manyetikleri aktif, çok daha yüksek ses ve daha iyi distortion/overdrive tonları sunar. Eğer paranız artarsa, şu prosesörü alabilirsiniz;

Bu ise, ek pedalı olan versiyonu;
Yeni başlayan birine floydrose mi ?

İbanez Floydrosede sıkıntı çıkarmaz fakat floydrose kullanımı sıkıntılıdır . Rg370 kullanıyordum .

Ben Schecter Damien Elite Solo 6 Kore modelini kullanıyorum . Blackstar id40 kullandım satım ve bir çok gitarı denedim.

Schecter olabilir F/P gitarları . Yeni olacağından ötürü floydroseye sahip bir gitar alma ama bana sorarsan 3000 tl bütçem var metal çalıcam dersen schecter omen extreme 6 alıp id core 10-20-40 hangisini bulabilirsen al.Arkadaşlar prosesör önermiş Zoom g3n kullandım yeni başlayan biri düzgün ton yazması zor.Kolay bir prosesör olsada ton yazmak tecrübe işi .Amfi alınması daha mantıklı .

Yeni başlayan birine floydrose mi ?

İbanez Floydrosede sıkıntı çıkarmaz fakat floydrose kullanımı sıkıntılıdır . Rg370 kullanıyordum .
amfim var zaten başlıkta belirtmiştim bir de bu floyd rose felan ne oluyor bunlar ?

@Doğukan Karahan kısaca serbest köprü hocam. Tremolo yani. Köprüye takılan kol var, onunla sesi inceltip kalınlaştırabiliyorsunuz. Kol olmadan da köprüye bastırarak yapabilirsiniz.

Mesela şu videonun başında adam köprüyle oynuyor;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

amfim var zaten başlıkta belirtmiştim bir de bu floyd rose felan ne oluyor bunlar ?
3000-3500 tl bütçe arasında Schecter hellraiser bulabilirsen sabit köprü olanından al kullan çok kaliteli gitarlardır .Diğer bir seçenek Rolandı elinden çıkarıp daha iyi bir amfi alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı