3000-3500 TL işlemci önerisi

144 FPS görmek için çift kanal yaptım RAM 16ladım fakat performans artışı çok çok az oldu 4-5 FPS gibi.
Anakart değiştirip 3200 MHz değerine getirip işlemciyi overclock yaparsam 144 görürür diyorsunuz, ama işlemci 3 yıllık sıkıntı çıkarmaz değil mi ısınma problemi vs yok.
Ve şuan 2933 MHz'de RAM'ler.

Isınma işlemcinin değil termal çözümün sorumluluğundadır. Tabii 11900K gibi bazı istisnalar hariç, custom katı borulu sistemler bile tam performansta anca tutabiliyor 11900K'yı. Örnek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD işlemcilerin güç yönetimleri iyi olduğu için 5950X gibi bir işlemci için kaliteli bir 280mm sıvı soğutucu yetiyor. 5600G için de sıvı soğutmayı bırak kaliteli kule tipi gayet yeterli.

Farklı oyunlar oynamıyorum. FPS 144 üstü sabit istiyorum Valorant CS gibi oyunlarda anakart değiştirmem yeterli mi sence ben işlemciyi sağlamlaştırıp anakart OC MC hiçbir şey ile uğraşmadan devam edecektim normalde ta ki foruma danışana kadar şu an kaldım böyle :D

Farklı oyunlar oynamıyorum. FPS 144 üstü sabit istiyorum Valorant CS gibi oyunlarda anakart değiştirmem yeterli mi sence ben işlemciyi sağlamlaştırıp anakart OC MC hiçbir şey ile uğraşmadan devam edecektim normalde ta ki foruma danışana kadar şu an kaldım böyle :D

İşlemci kesinlikle değiştir eski kalmış ana kartıda B450M S2H yap 144 kareden daha yüksek alırsın.

Yo' OC'ye gerek yok. Anakart değiştirip RAM frekanslarını yükseltsen iş biter.

Bir tık uçuk fiyatlardalar. Şu an Ryzen 5 3600 veya Ryzen 5 5600G arasında kaldım hangisi indirime girerse o işlemciyi alacağım gibi herhalde.
Yo' OC'ye gerek yok. Anakart değiştirip RAM frekanslarını yükseltsen iş biter.

2 tane RAM anakart değiştirince 3200 çekince o kadar fark olacağını sanmıyorum Dual'a geçirince 5-10 FPS arttı :D
Bir tık uçuk fiyatlardalar. Şu an Ryzen 5 3600 veya Ryzen 5 5600G arasında kaldım hangisi indirime girerse o işlemciyi alacağım gibi herhalde.

2 tane RAM anakart değiştirince 3200 çekince o kadar fark olacağını sanmıyorum Dual'a geçirince 5-10 FPS arttı

Şu an senin dediğin Anakart'ı sipariş ediyorum. Dün Ryzen 5 3600 mesela 3000 TL idi bugün 3200 TL civarı 200 TL bir günde arttı vermek istemiyorum bundan işlemciyi bekliyeceğim birazcık:

Yeni konular

Geri
Yukarı