3000-4000 TL Arası Sistem Toplama

Dostum Eyw birde çevremdeki insanlar i3 ün pek ileri dönük olmadığını uzun süre götüremeyeceğini söylüyorlar.Birde ilerde i3 yerine i7 filan alırsam dediğin gibi anakartıda değiştirmek zorunda kalmaz mıyım ? Bu anakart uyumlu olur mu ?
Çevren seni yanlış yönlendiriyor. İ3 8100 geleceğe dönük değil diyenler quad core kullanıyor sanırım. İ3 8100 İ5 7400 ve 7500'e karşın daha performanslı bir üründür. i3 yerine i7 alabilecek bütçen, gücün varsa ve alacağın i7 8. nesil işlemci ise anakart değiştemek zorunda değilsin. Ayrıca o yakın çevrene söylede bu bütçede RX 570 li sistemden daha performanslı bir sistem kursunlar bakalım becerebilirler mi ?

Çevren seni yanlış yönlendiriyor. İ3 8100 geleceğe dönük değil diyenler quad core kullanıyor sanırım. İ3 8100 İ5 7400 ve 7500'e karşın daha performanslı bir üründür. i3 yerine i7 alabilecek bütçen, gücün varsa ve alacağın i7 8. nesil işlemci ise anakart değiştemek zorunda değilsin. Ayrıca o yakın çevrene söylede bu bütçede RX 570 li sistemden daha performanslı bir sistem kursunlar bakalım becerebilirler mi ?
Hacım sana soracağım birkaç bir şey daha var. :)
AMD Ryzen™ 3 2200G, GTX1050TI 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD RGB Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
AMD Raven Ridge Ryzen ™ 3 2200G, GTX1050Ti 4GB, 8GB DDR4 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
bu iki sistem nasıl ?

Arkadaşım bu bütçede Oyun canavarı istiyorsan İ3 8100 + RX 570'li sistemi alacaksın o indirimi kaçırma ayrıca sürekli sistem atıp sormana gerek yok alacaksan onu düşün zaten o sistemden öte bir sistem bulamazsın (ekran kartından dolayı).

asd.PNG

3000-4000 TL Arası bu ama istersen ekran kartını BUNUNLA değiştirebilirsin o zaman 4000 TL Oluyor.
Başka sitelerden alarak daha ucuza getirebilirsin.
  • İtopya
  • Sinerji
dolar 4.3 iken güzel bir sistem toplamak çok zor:)
Bu daha iyi halleri, Dolar 5 Olacak.

Arkadaşım bu bütçede Oyun canavarı istiyorsan İ3 8100 + RX 570'li sistemi alacaksın o indirimi kaçırma ayrıca sürekli sistem atıp sormana gerek yok alacaksan onu düşün zaten o sistemden öte bir sistem bulamazsın (ekran kartından dolayı).
Dostum k.b ama amacım sadece bilgi toplamak biraz yardım almak gerçekten 1 ay içinde bir sistem alacağım o yüzden birkaç sorum daha olacak.Pc'den sonra birde monitör almak gerekecek ve en az 300 TLden başlıyor ben ise en kötü 75Hz değerinde 1920x1080 filan düşünüyorum ve bu 2 sistemi gördüm öncelikle sistemler nasıl ? Birde monitör nasıl sence ?
Intel i3 8100, GTX1050Ti 4GB, 8GB, 120GB SSD+1TB AOC 24" G2460VQ6 Monitör Oyun Bilgisayar - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Intel i3 8100, GTX1050Ti 4GB, 8GB, 1TB, AOC 24" G2460VQ6 Monitör Oyun Bilgisayar - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Şimdiden emeğine sağlık
Hacım bi sorum daha olacak.
RX 570 sistem ile alakalı.Ekran kartı OC ancak anakartın oc desteği yok , o sıkıntı çıkarmaz mı ? Birde ekran kartı oc ile mi 256 bit ? Güç kaynağı yeterli olur mu ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı