3000-4000 TL sistem toplama

Bütçe
3000-4000 TL

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Merhabalar, kendime biriktirdiğim paralarla giriş seviyesi bir sistem toplamak istiyorum. Bunun için de 3000-4000 TL arası bir bütçem var, bu bütçeye uygun kasa parçaları ve bir monitör önerebilir misiniz?

Oyun oynanmayacak, halihazırda bir gaming laptopum var. Ayrıca hazır sistem istemiyorum, kendim parçaları indirim kovalayıp almayı düşünüyorum. Ayrıca aşırı büyük olmazsa iyi olur fakat o çok sıkıntı değil.

Burada güzel bir sistem önerdim. 😀

Fiyat fazla çıkarsa 500GB M.2 SSD düşürülebilir.
Veya 10400 işlemci 10100 işlemci olabilir maden ekran kartı olmayacak.

Burada güzel bir sistem önerdim. 😀 alabilirsiniz belki ekran kartı daha iyi bulunabilir.
Sistem güzel gibi duruyor, ekran kartı şimdilik çok şart değil zaten, onun yerine bir APU toplayıp daha kaliteli bir monitör ve daha iyi parçalar kullanabilirim.

Tavsiyem 10400 CPU almanız.
AMD Ryzen 3 4300 GE daha iyi olmaz mı?

@MaNsİoN35 sizce bu şekilde alınır mı? Yanına da 75 Hz bir monitör almayı düşünüyorum.

AMD Ryzen 3 4300 GE daha iyi olmaz mı?

@MaNsİoN35 sizce bu şekilde alınır mı? Yanına da 75 Hz bir monitör almayı düşünüyorum.

Kasa iyi değil. Onun dışında iyi bir sistem RAM 16 GB yapılabilir.

Kasa için attığım konudaki kasa güzel. Anladım 8 GB yeterlidir RAM Crucial Ballistix alabilirseniz iyi olur.

Detaylı kasa sorularınız için:

@Rivadex
Attığınız kasa gayet güzel duruyor. Zaten halihazırda Rtx 2070 Super bulunan bir gaming laptopum olduğu için kasa daha çok iş odaklı olacak. İleride yapmak istediklerim bunu bir oyuncu sistemine çevirmek.

Attığınız kasa gayet güzel duruyor. Zaten halihazırda RTX 2070 Super bulunan bir Gaming laptopum olduğu için kasa daha çok iş odaklı olacak. İleride yapmak istediklerim bunu bir oyuncu sistemine çevirmek.

İşte sıkıntı orada sizin terchiniz fakat o kasanın hava akışı kötü diye biliyorum.

Fakat sevdiyseniz alın. 🙂
Madem iş odaklı fakat ileride oyuncu odaklı yaparsanız değiştirmek gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı