3000-4500 arası telefon tavsiyesi

En az 5 sene.
Bataryaya pek önem vermiyorum, muhtemelen SE'nin bataryası bile bana yeterli olur. M51 hem taşınması zor bir cihaz, o yüzden pek sanmıyorum alacağımı.
A52 kaç sene götürür normal kullanımda?

A52 kaç sene götürür normal kullanımda?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu cihazlar arasından seçim yapmayı düşünüyorum, alternatif önerebilecek varsa memnun olurum.
  • Kamera
  • Yazılım
  • Uzun ömürlülük
  • Malzeme kalitesi
  • Ekran kalitesi
Attığım telefonlardan hangisi isteklerim tam olarak karşılar? Realme 8/8 Pro ve S20 FE'nin Snapdragon sürümü 2-3 hafta içinde gelecekse onları da bekleyebilirim.

En ağır basan cihaz A52.

@Shenzhenn @HaWlI KuLlANIcI bakabilirseniz sevinirim.

Bu cihazlar arasından seçim yapmayı düşünüyorum, alternatif önerebilecek varsa memnun olurum.
  • Kamera
  • Yazılım
  • Uzun ömürlülük
  • Malzeme kalitesi
  • Ekran kalitesi
Attığım telefonlardan hangisi isteklerim tam olarak karşılar? Realme 8/8 Pro ve S20 FE'nin Snapdragon sürümü 2-3 hafta içinde gelecekse onları da bekleyebilirim.

En ağır basan cihaz A52.

@Shenzhenn @HaWlI KuLlANIcI bakabilirseniz sevinirim.
Etiketlediğiniz için teşekkür ederim.

Söylemiş olduğunuz cihazlar arasından en iyisi Samsung Galaxy S20 FE ama ekran sorunu bulunuyor, Snapdragon işlemciye sahip modelinde ekran sorunu tam anlamıyla düzeltilmiş olur muhtemelen. Samsung Galaxy S20 FE'nin Snapdragon modeli 2-3 hafta içerisinde gelir mi, gelmez mi bir bilgim yok maalesef.

Realme 8 düşük bütçe için alınabilir ama bütçeniz varken almayın derim, Realme 8 Pro ise fiyatını haketmeyen bir cihaz gibi duruyor şu anlık.

Eğer Samsung Galaxy S20 FE'nin Snapdragon işlemciye sahip modeli gelmezse OIS desteğine sahip kamerası, güzel yazılımı, 90 Hz Super AMOLED ekranı, stereo hoparlörü ve Android 14 dahil 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak olmasıyla Samsung Galaxy A52 memnun edecektir. Malzeme kalitesi olarak plastik bir yapıya sahip, büyük ihtimal kılıf ile kullanacağınızdan dolayı sorun etmezsiniz.

Etiketlediğiniz için teşekkür ederim.

Söylemiş olduğunuz cihazlar arasından en iyisi Samsung Galaxy S20 FE ama ekran sorunu bulunuyor, Snapdragon işlemciye sahip modelinde ekran sorunu tam anlamıyla düzeltilmiş olur muhtemelen. Samsung Galaxy S20 FE'nin Snapdragon modeli 2-3 hafta içerisinde gelir mi, gelmez mi bir bilgim yok maalesef.

Realme 8 düşük bütçe için alınabilir ama bütçeniz varken almayın derim, Realme 8 Pro ise fiyatını haketmeyen bir cihaz gibi duruyor şu anlık.

Eğer Samsung Galaxy S20 FE'nin Snapdragon işlemciye sahip modeli gelmezse OIS desteğine sahip kamerası, güzel yazılımı, 90 Hz Super AMOLED ekranı, stereo hoparlörü ve Android 14 dahil 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak olmasıyla Samsung Galaxy A52 memnun edecektir. Malzeme kalitesi olarak plastik bir yapıya sahip, büyük ihtimal kılıf ile kullanacağınızdan dolayı sorun etmezsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. O halde birkaç hafta S20 FE'nin SD işlemcili halini bekleyeyim. O gelmezse A52'yi alırım. A52 yerine A72 almak ne kadar mantıklı olur?

Bütçen varsa Realme'ye yönelme. Realme F/P bir telefon. 5 yıl götürmesini istiyorsun. A52 4 yıl güvenlik güncellemesi alacakmış galiba. Telefonun 4 yıl boyunca güncel olur. Güzel sıkıntısız kullanırsan 5 yıl gider. Babamın J7'si bile dökülüyor ama hala takır takır çalışıyor 4-5 yıl oldu olacak nerdeyse. Kullanım biraz da kullanıcıya bağlı. (Yanlış hatırlamıyorsam A52'de yada başka bir modelde DYNAMIC AMOLED vardı.

Cevabınız için teşekkür ederim. O halde birkaç hafta S20 FE'nin SD işlemcili halini bekleyeyim. O gelmezse A52'yi alırım. A52 yerine A72 almak ne kadar mantıklı olur?
0.2 inç daha büyük ekran, 500 mAh daha büyük batarya, 3X optik zoom özelliğine sahip telefoto lens (A52'de bunun yerine 5 MP derinlik algılama sensörü bulunuyor) ve kutudan 25W adaptör çıkıyor (Samsung Galaxy A52'nin kutusundan 15W adaptör çıkıyor).

Aradaki fiyat farkına değecek bir şey yok bence, Samsung Galaxy A52 alsanız neden Samsung Galaxy A72 almadım diye bir düşünceye kapılmazsınız.

Kamera nasıl? Samsung'un UI'sı çok övülüyor, dendiği kadar iyi mi?

Batarya pek önemli değil ancak ekran önemli. Şu an Zenfone 5 kullanıyorum, ekranına da alıştım.
Ekran Super AMOLED zaten, sonsuz o ekran hoşuma gitti. 6 sene ios kullandıktan sonra aldım, arayüz akıcı ve sade. Oyun falan oynayacaksan güzel oyun yazılımı var (game launcher diye kendi kendine optimize falan ediyor). Kamera olarak beni tatmin etti arka kameralar, ön kamera beklediğimden daha iyi. 3 büyük android güncellemesi alacak diye biliyorum. Tavsiye ederim.

Unuttuğum şey var, ses seviyesi çok güzel gümbür gümbür bozulmadan geliyor, pili günde 3-4 saat oyun oynarım 4-5 saat sosyal medya falan takılırım %40, %30 civarı oluyor yatmaya yakın.
8 ram ile yeterli kas gücü var.

A52 güzel telefon. Ancak çerçeve arkası plastik. Esniyor diyenler var. Arkası da çok çabuk çizilebilir. Bunları da dikkate alın.

Geri
Yukarı