3000₺ Kamera önerisi

WoLeRm

Hectopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar teknolojik inceleme yapacağım bir kanal projesi düşünüyorum. Bunun için kamera alacağım. Ayrıca fotoğraf da çekeceğim. Kamera beni üstten çekecek yani TAA kanalı gibi. Önerebileceğini kamera var mı?

Bütçe olarak maksimum 3K. 2. el de olur.
@SideWinder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de bunları tutacak herhangi bir aparat var mı?
Üstten çekmesi lazım.

Dediğim gibi, ışıklandırmanı iyi yaparsan, 3000 - 4000 TL bandındaki bir DSLR ile iyi bir telefonun video farkını anlamazsın.

3000 TL'ye alabileceğin bir kamera maksimum 1080p 30 FPS çekecek, lensin de giriş seviyesi olacağını hesaba katarsak, video kalitesi iyi olmayacak. İyileştirmek için sağlam bir ışıklandırma gerekecek. E, sağlam ışıklandırma koyduktan sonra telefonla çekmemek için bir sebep yok.

Direkt kamera alma bence, telefonla başla. Mesela bir videoda mikrofon da önemlidir. Işıklandırman, editlemen ve ses kaliten iyiyse, çektiğin video güzel bir izlenim bırakır.

Dediğim gibi, ışıklandırmanı iyi yaparsan, 3000 - 4000 TL bandındaki bir DSLR ile iyi bir telefonun video farkını anlamazsın.

3000 TL'ye alabileceğin bir kamera maksimum 1080p 30 FPS çekecek, lensin de giriş seviyesi olacağını hesaba katarsak, video kalitesi iyi olmayacak. İyileştirmek için sağlam bir ışıklandırma gerekecek. E, sağlam ışıklandırma koyduktan sonra telefonla çekmemek için bir sebep yok.

Direkt kamera alma bence, telefonla başla. Mesela bir videoda mikrofon da önemlidir. Işıklandırman, editlemen ve ses kaliten iyiyse, çektiğin video güzel bir izlenim bırakır.
Bende PowerShoot SX400IS var, video kalitesini telefonlara göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabii telefona göre de değişebilir, SX400IS 16 mega pixel.

Yeni konular

Geri
Yukarı