3000 Liraya Performanslı Sistem Toplanabilir Mi ?

gezer3082

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizce 3000 TL'ye 1080P'de sağlam oyun performansı verebilecek sistem toplanabilir mi ? Yada doların düşmesini bekleyip daha iyi bir sistem toplanabilir mi bu fiyata ? Bide size bir sorum daha olacak. Ekran kartında önemli olan eski mimari olup daha çok FPS elde etmek mi yada güncel mimari olup daha az FPS elde etmek mi daha iyi ? Mesela R9 280X ve GTX960'ı karşılaştırabiliriz. Teşekkürler.

Toplanır. Mesela şöyle bir sistem:

Orta Seviye Oyun – Fiyat/Performans
AnakartMSI H97 PC Mate
İşlemciIntel Core i5 4460
Ekran KartıMSI R9 380 GAMING
Bellek8 GB HyperX Savage RED Kit – HX316C9SRK2/8
DepolamaWD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
KasaCooler Master RC-K350
Güç KaynağıKasaya dahil 600W
MonitörPHILIPS 23″ 233V5LAB/01
Fiyat (KDV Dahil)2884 TL
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartına gelirsek R9 280X daha performanslıdır. Eski mimari olsa bile içindeki GPU daha güçlü. Benim tavsiyem GTX 960 ve R9 380'in 4 GB modelleri alınabiliyorsa alınsın, alınamıyorsa R9 280X almak daha mantıklı.

Toplanır. Mesela şöyle bir sistem:

Orta Seviye Oyun – Fiyat/Performans
AnakartMSI H97 PC Mate
İşlemciIntel Core i5 4460
Ekran KartıMSI R9 380 GAMING
Bellek8 GB HyperX Savage RED Kit – HX316C9SRK2/8
DepolamaWD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM
KasaCooler Master RC-K350
Güç KaynağıKasaya dahil 600W
MonitörPHILIPS 23″ 233V5LAB/01
Fiyat (KDV Dahil)2884 TL
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartına gelirsek R9 280X daha performanslıdır. Eski mimari olsa bile içindeki GPU daha güçlü. Benim tavsiyem GTX 960 ve R9 380'in 4 GB modelleri alınabiliyorsa alınsın, alınamıyorsa R9 280X almak daha mantıklı.
Konu dışı olacak ama böyle nasıl gösterebiliyoruz sistemi ?

Buyurunuz.
upload_2015-9-13_23-10-18.png

Bu sistem hem güncel hem performanslıdır. Seçtiğiniz iki karttan daha güçlü olan gtx 970 var. Sizin ihtiyaçlarınızı her türlü karşılar.
İkinci soru ise her zaman yeni mimari seçilmelidir zamanla performansı arttırılır.

@Şeftali Senin önerdiğin sistem daha iyi ama kasayı beyaz olarak almayı düşünüyorum. İçimde kalmış kasa alırsam beyaz alacam diye.:D Sistem güzel ben doların düşmesini bekleyecem daha iyisini belki toplayabilirim yada dolar düşerse üstüne SSD'de ilave edebilirim. RAM'i ise tek modül olarak alacam çünkü ilerki zamanlarda 8 GB yetmeyecek en az 4 GB'lik RAM alırım sisteme. Teşekkürler.

@heavystorm01 Senin önerdiğin sistemde güzel ama ben her zaman AMD ekran karı kullandım. Bu sefer Nvidia'ya tolerans tanımak istiyorum. Bide o tavsiye ettiğin ekran kartının DX12'ye tam deşteği yok. Ondan dolayı GTX970 en iyisi.(y) Teşekkürler.

Bide arkadaşlar monitör hariç düşünüyorum çünkü LG TV'de kocaman ekranda PS4 gibi kullanıp oyun oynayacam.:)

@gezer3082 Doların düşmesini beklemeni tavsiye etmem. Üzülürsün sonra. Fikir edinmen açısından şöyle söyleyeyim, bende r9 280x var. Açıkçası memnun değilim. Şu an çok ısındığı için serviste. Hala bekliyorum.Belki benim kart sorunludur ama genel bir ısınma sorunu var. Ama yakınlarda bir haberde görmüştüm, yeni çıkacak oyunların çoğu AMD destekli çıkacakmış. Bu yüzden AMD de cazip geliyor. Kararı siz vereceksiniz. :D

Şeftali'nin önerdiği sistemi toplamanı tavsiye ederim.
Aklımda o sistem var zaten ama bir kaç ay sonra Skylake işlemci serisine bir kaç yeni model daha eklenecek galiba İ3 ler falan. Onları bekleyeyim mi diye düşünüyorum bazen kendime.(n)

@gezer3082 Doların düşmesini beklemeni tavsiye etmem. Üzülürsün sonra. Fikir edinmen açısından şöyle söyleyeyim, bende r9 280x var. Açıkçası memnun değilim. Şu an çok ısındığı için serviste. Hala bekliyorum.Belki benim kart sorunludur ama genel bir ısınma sorunu var. Ama yakınlarda bir haberde görmüştüm, yeni çıkacak oyunların çoğu AMD destekli çıkacakmış. Bu yüzden AMD de cazip geliyor. Kararı siz vereceksiniz. :D
Bekleyip görelim o zaman hocam. Ben beklemekten yanayım. Acelemde yok zaten. Belki Skylake tabanlı sistem toplayabilirim o para ile. Belli olmaz yani.:D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı