3000 Liraya Telefon Önerisi

Garantisiz İmei Kayıtlı Mi 9T Pro.
Bayağı ucuzmuş baktım da bu ilanlar satan dükkanlar bunları çakma imei ile satıyor değil mi? Bir de IMEI patlayınca ne oluyor? Devamlı attıra attıra sonsuza kadar yapılabilen bir şey mi cidden meraktan soruyorum, ben de alabilirim bi gaza geldim ufaktan :)

Bayağı ucuzmuş baktım da bu ilanlar satan dükkanlar bunları çakma imei ile satıyor değil mi? Bir de IMEI patlayınca ne oluyor? Devamlı attıra attıra sonsuza kadar yapılabilen bir şey mi cidden meraktan soruyorum, ben de alabilirim bi gaza geldim ufaktan :)
Evet sonsuz bir sınır yok imei atmada ve imeiler kolay kolay patlamaz ve çoğu satıcı sana yazılım ve imei garantisi sunar.

Yakın zamanda BTK bunla ilgili IMEI kaydı için bir yasa çıkaracak diye okudum bir yerde. Patlarsa ne olacak?
O yasa zaten çıktı diye hatırlıyorum hatta kaçak imei'li cihazlara 200 tl civarında kayıt parası koymuşlardı af olarak ama genede yapılıyor ve imei'sini kullandığın cihaz aktif olana kadar senin cihazına yapılan imei'nin çakma olduğunu anlayamazlar.

Onu anladım dostum. Ancak bahsettiğiniz gibi güvenilir ve yazılım konusunda, IMEI konusunda garanti verebilecek bir satıcı bulmak ülkemizde zor. Sineğin bile yağından faydalanan bir toplum olarak...
Facebook'ta Xiaomi Türkiye grubu var orda Emre Albayrak diye bir satıcı var o güvenilirdir ondan alabilirsin yada elden almak istersen TURAN GMS var ordanda alabilirsin 2 satıcıda güvenilirdir ve Youtuberlara cihaz temin ediyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı