3000 MHz RAM 1600 MHz'de Çalışıyor

ZiLan

Hectopat
Merhaba, 3000 MHz RAM 1600MHz çalışıyor, ne yapabilirim? Anakart: MSI X470 Gaming Carbon Pro.

395278

Bu sorunu bende yaşadım , BIOS menüsünden bir ayarı "Profile #1" seçtim ve sorunum düzeldi. Sizde deneyin belki işe yarar.

Arkadaşın bilgisayarda 3000mhz olarak gösteriyor onla alakalı değil
Arkadaşım onu 2 ile çarpacaksın 3200 de çalışıyor suan
Arkadaşın bilgisayarda 3000mhz olarak gösteriyor onla alakalı değil.

BIOS ayarlarından XMP'yi aktif ederek normal hızına döndürebilirsiniz.
Aktif ettim ama sonuç değişmedi BIOS üzerinde 3000mhz gözüküyor ama cpu z ve diğer programlarda 1500 de.

BIOS ayarlarınızı sıfırlayın ve sadece XMP aktifleştirin. Ardından CPU-Z'dan Memory kısmını ekran görüntüsü alıp atın. Bu tarz bi' görüntü olmalı. DRAM frekansının karşısında yazan sayıyı 2 ile çarpın ve çalıştığı frekansı bulun.

1.png

BIOS ayarlarınızı sıfırlayın ve sadece XMP aktifleştirin. Ardından CPU-Z'dan Memory kısmını ekran görüntüsü alıp atın. Bu tarz bi' görüntü olmalı. DRAM frekansının karşısında yazan sayıyı 2 ile çarpın ve çalıştığı frekansı bulun.

Eki Görüntüle 395312
Çok teşekkür ederim oldu 1467mhz yazıyor.
395424

Son düzenleme:
Burdan beni haksız yere banlayan technopat yöneticilerine sesleniyorum. Mesaj atma yeri bulmadım. Büyük küçük harften ikide bir banı anladık da. 3000 mhz da çalışması gerekirken 1600 mhz gösteriyor demiş adam. 2 ile çarpıcaksın dedim diye yanlış bilgilendirmeden ban atmışsınız. Sonuç? 1467 mhz oldu şimdi tamam diye konu kapanmış ? 2 ile çarpmıyor mu bu adam 1467 mhz i ? aynı şekilde başka bir konuya da yanlış bilgilendirmeden mesaj atmışsınız onda da hakkım yenmiş. Konuşturmayacaksınız silin üyeliğimi rahat edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı