3000 MHz RAM 2400 MHz Çalışıyor

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
DRAM Status BIOS'dan baktığım zaman RAM 2400 MHz gözüküyor. Görev yöneticisinden "Bellek Hızı" baktığım zaman ise 2933 MHz gözüküyor ve oyunlarda akıcılık yok. FPS 200 üzerinde ama tabiri caizse oyun "yağ gibi akmıyor", anlık küçük takılmalar yaşıyorum. Sebebi bu olabilir mi? Windows UEFI kurulum değil.

BIOS güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kullanıyorum hocam. Asus Prime B-350 Plus modeli. Xmp ayarı açık hocam.

Ben de sistemsel bir sıkıntı var sanıyordum. 144 Hz. Geçersem sorun düzelecek mi?
Hocam 2400 Mhz Ram kullanıyorum. Aynı anakarta sahibiz. Ben dün baktığımda 2133 Mhz gösteriyordu rami BİOS'ta. Ayarlarından 2400 e aldım. Sende dene bence BİOS'ta öyle göstermesi normal değil.

Hocam 2400 Mhz Ram kullanıyorum. Aynı anakarta sahibiz. Ben dün baktığımda 2133 Mhz gösteriyordu rami BİOS'ta. Ayarlarından 2400 e aldım. Sende dene bence BİOS'ta öyle göstermesi normal değil.
Ben aldım ama düzelmiyor. Nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? Ben mi yanlış yapıyorum.
BIOS'a girdikten sonra overclock menüsüne gelin, ardından Memory kısmından MHz değerini 3000MHz olarak seçeceksiniz.
Seçili bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı