3000 serisi Ti beklenir mi?

Performans olarak demiyorum en sevdiğim 3 özellik RTX DLSS ve freestyle.

RTX'e cavpları geliyor zaten. NVIDIA RTX'e erken atlamıştı. AMD biraz daha bekledi ve RTX kullanmayacaklara ucuz seçenekler sundu geçen nesil. Şimdi hem konsol hem de dGPUlarında RTX göreceğiz AMD'de. DLSS'e de cavpları belli: Yeni nesil RIS. RDNA 2 kartlarla gelecek gibi yeni nesil RIS de. Freestyle a bir cevap vereceklerini sanmam. Çok konuşuduğunu da duymamıştım freestyle'ın.

DLSS'e de cavpları belli: Yeni nesil RIS.

Ne alaka? :D RIS ile DLSS alakasız teknolojiler o kadar anlattım diye düşünüyorum ki 1080P monitörde bile neredeyse 2 katına yakın ya da 1.5 kat daha fazla FPS verebildiği için insanlar DLSS iyi diyor.

EDİT: DLSS 1.0, DLSS 2.0 gibi 1080P'de değil sadece 4K'da kullanılabiliyordu ilk çıktığında ama FPS'e etkisi çok fazlaydı zaten.

Ne alaka? :D rıs ile DLSS alakasız teknolojiler o kadar anlattım diye düşünüyorum ki 1080P monitörde bile neredeyse 2 katına yakın ya da 1.5 kat daha fazla FPS verebildiği için insanlar DLSS iyi diyor.

Edit: DLSS 1.0, DLSS 2.0 gibi 1080P'de değil sadece 4K'da kullanılabiliyordu ilk çıktığında ama FPS'e etkisi çok fazlaydı zaten.

DLSS iyi değildi arkadaşım anla şunu. Tamam DLSS 2.0 iyiydi ama DLSS hiç değildi.
Ris 2 kat FPS verip daha iyi görüntü sunuyordu DLSS'e göre ve daha netti. Ama DLSS 2.0 ile NVIDIA devrim yarattı.

Sanmıyorum 2 yıl sonra da 4000 serisinin çıkacağını günümüze göre maksimum 3-4 yılı vardır.
Yok hocam o kadar sürmesi imkansız bence. Şu ana kadar hep 1.5-2 senede bir yenileri çıktı bu kartların. Şimdi de öyle gider herhalde. 2000 serisi de 1000 serisi için büyük bir sıçramaydı ama 4 sene geçmedi.

Yok hocam o kadar sürmesi imkansız bence. Şu ana kadar hep 1.5-2 senede bir yenileri çıktı bu kartların. Şimdi de öyle gider herhalde. 2000 serisi de 1000 serisi için büyük bir sıçramaydı ama 4 sene geçmedi.

Hocam 850W PSU 3090 için yeterli olur mu?

Ris 2 kat FPS verip daha iyi görüntü sunuyordu DLSS'e göre ve daha netti.

Şunu bırakayım öncelikle. 🤫

Ekran Alıntısı.PNG

DLSS ilk çıktığında zaten görüntüyü kötüleştirebiliyordu ve sadece 4K'da kullanılabiliyordu ve o yüzden çok da kullanışlı değildi ama sonradan 4K harici 1080P'de de kullanılabildi ki 1080P monitör kullanıp aynı ya da daha kaliteli görüntüde daha düşük çözünürlük performansını herhangi bir darboğaz yaşamadan alabiliyordun ki şu an yeni RIS, görüntüyü keskinliğini arttırıp(Freestyle gibi) 1080P'de kaliteli görüntüde bile FPS'i uçuran DLSS 2.0 ile karşılaştırılamaz ama ileride AMD'nin de böyle bir teknolojisi olursa iyi olabilir ve AMD yerine daha güçsüz NVIDIA tercih etmek için sadece bazı teknolojiler ve driver konusunda daha iyi olması ve renderde daha iyi olması olabilir ama AMD driver konusunu da geliştirip oyuncu bir kişi için gerekli olan RTX ve DLSS gibi teknoloji + sorunsuz olacaksa neden olmasın? Neyse kısaca dediğim şey RIS dediğin şey DLSS gibi FPS'e etki eden bir şey değil freestyle gibi keskinliği arttıran gibi bir şey ama DLSS 2.0 kaliteli mod gibi görüntüyü iyileştirebiliyor ama darboğazsız düşük çözünürlük performansını benzer kalitede vermiyor.

EDİT: Yukarıda attığım DLSS 1.0 ve sadece 4K'da kullanılabildiği için kullanışlı değildi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video eski ama yine de bilgilendirebilir ki DLSS, freestyle ve RIS aksine donanımsal bir özellik RTX gibi.

EDİT 2: Yeni gelecek RIS ile DLSS 2.0 ya da 3.0'ın alakası yok ancak freestyle ile karşılaştırılır.

Şunu bırakayım öncelikle. 🤫

Eki Görüntüle 655690

DLSS ilk çıktığında zaten görüntüyü kötüleştirebiliyordu ve sadece 4K'da kullanılabiliyordu ve o yüzden çok da kullanışlı değildi ama sonradan 4K harici 1080P'de de kullanılabildi ki 1080P monitör kullanıp aynı ya da daha kaliteli görüntüde daha düşük çözünürlük performansını herhangi bir darboğaz yaşamadan alabiliyordun ki şu an yeni rıs, görüntüyü keskinliğini arttırıp(freestyle gibi) 1080P'de kaliteli görüntüde bile FPS'i uçuran DLSS 2.0 ile karşılaştırılamaz ama ileride AMD'nin de böyle bir teknolojisi olursa iyi olabilir ve AMD yerine daha güçsüz NVIDIA tercih etmek için sadece bazı teknolojiler ve driver konusunda daha iyi olması ve renderde daha iyi olması olabilir ama AMD driver konusunu da geliştirip oyuncu bir kişi için gerekli olan RTX ve DLSS gibi teknoloji + sorunsuz olacaksa neden olmasın? Neyse kısaca dediğim şey rıs dediğin şey DLSS gibi FPS'e etki eden bir şey değil freestyle gibi keskinliği arttıran gibi bir şey ama DLSS 2.0 kaliteli mod gibi görüntüyü iyileştirebiliyor ama darboğazsız düşük çözünürlük performansını benzer kalitede vermiyor.

Edit: Yukarıda attığım DLSS 1.0 ve sadece 4K'da kullanılabildiği için kullanışlı değildi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video eski ama yine de bilgilendirebilir ki DLSS, freestyle ve rıs aksine donanımsal bir özellik RTX gibi.

Edit 2: Yeni gelecek rıs ile DLSS 2.0 ya da 3.0'ın alakası yok ancak freestyle ile karşılaştırılır.

AMD tüm bu teknolojilerin yanında NVIDIA'nın nvenc i ile bile yarışamaz.

Geri
Yukarı