3000 TL 3D modelleme için sistem önerisi

EfaFTW

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçemiz 3 bin TL. Maya, Photoshop, ZBrush vb. programları sıkıntısız kullanmam lazım. Bir öneriniz var mıdır?

Hocam merhaba, Photoshop ve Zbrush için şu sistem yeterli olacaktır. Ama Maya için zaman zaman yeterli gelmeyebilir: Teknobiyotik A2 AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz, GT1030 2GB, 8GB DDR4 Ram, 256GB SSD Oyun Bilgisayarı - Kampanyalı PC | Teknobiyotik

Eğer bütçeyi 600 tl daha artırabilirseniz, şöyle bir sistemi öneririm (ekran kartını ikinci el almanız gerekecek):
Böylece toplam 3600 tl tutuyor. Ben Maya için bu şekilde bir sistemi öneririm, yani 600 tl daha artırabilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum 🙂

Not: Naçizane tavsiyem; Sahibinden'de ikinci el ekran kartı alırken eğer ekran kartı size uzak bir yerde satılıyorsa ve yüz yüze alamayacaksanız, satıcıya ilanını GET (Güvenli e-ticaret) ilanına dönüştürmesini talep edin ve öyle satın alın. Havale gibi güvensiz yöntemlerle alışveriş yapmayın.

İyi forumlar 🖐

Son düzenleme:
Hocam merhaba, Photoshop ve Zbtush için şu sistem yeterli olacaktır. Ama Maya için zaman zaman yeterli gelmeyebilir: Teknobiyotik A2 AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz, GT1030 2GB, 8GB DDR4 Ram, 256GB SSD Oyun Bilgisayarı - Kampanyalı PC | Teknobiyotik

Eğer bütçeyi 600 tl daha artırabilirseniz, şöyle bir sistemi öneririm (ekran kartını ikinci el almanız gerekecek):
Böylece toplam 3600 tl tutuyor. Ben Maya için bu şekilde bir sistemi öneririm, yani 600 tl daha artırabilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum 🙂

Not: Naçizane tavsiyem; Sahibinden'de ikinci el ekran kartı alırken eğer ekran kartı size uzak bir yerde satılıyorsa ve yüz yüze alamayacaksanız, satıcıya ilanını GET (Güvenli e-ticaret) ilanına dönüştürmesini talep edin ve öyle satın alın. Havale gibi güvensiz yöntemlerle alışveriş yapmayın.

İyi forumlar 🖐
Çok teşekkür ediyorum gerçekten, cok faydası dokunacak.
Hocam merhaba, Photoshop ve Zbtush için şu sistem yeterli olacaktır. Ama Maya için zaman zaman yeterli gelmeyebilir: Teknobiyotik A2 AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz, GT1030 2GB, 8GB DDR4 Ram, 256GB SSD Oyun Bilgisayarı - Kampanyalı PC | Teknobiyotik

Eğer bütçeyi 600 TL daha artırabilirseniz, şöyle bir sistemi öneririm (ekran kartını ikinci el almanız gerekecek):
Böylece toplam 3600 TL tutuyor. Ben Maya için bu şekilde bir sistemi öneririm, yani 600 TL daha artırabilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum 🙂

İyi forumlar 🖐

Ryzen 3 3100 İşlemci
AMD Radeon RX550 Ekran Kartı
Corsair Vengeance 3000 MHz 8 GB RAM
Gigabyte B450M-H Anakart
Toshiba OCZTR200 240 GB SSD

Hocam bu sistem hakkında yorum yapmanız mümkün mü? İşimi görür mü acaba?

Çok teşekkür ediyorum gerçekten, cok faydası dokunacak.

Ryzen 3 3100 İşlemci
AMD Radeon RX550 Ekran Kartı
Corsair Vengeance 3000 MHz 8 GB RAM
Gigabyte B450M-H Anakart
Toshiba OCZTR200 240 GB SSD

Hocam bu sistem hakkında yorum yapmanız mümkün mü? İşimi görür mü acaba?

Hocam RX 550 de GT 1030 gibi Maya'da yeterli olur ama tatmin etmez gibi geliyor ama bence olur gibi. Sadece Toshiba OCZTR200 yerine onun daha yeni modeli olan Kioxia Exceria 240gb ssd'yi tercih edebilirsiniz.

Düzenleme: Google'da aratırken şuna denk geldim: Will AMD Radeon RX 550 work with Maya?
Buradaki söylenene göre RX 550 4gb modeli daha iyi olacak gibi.

Geri
Yukarı