3000 TL AMD sistem önerisi

Bütçe
3000
Hocam tabiri caiz ise sadece tartışma ortamı olmuş. Kusura bakmayın ama böyle hiç yardımcı olmuyorsunuz. Bir fikrim var onu piyasaya sürmek isterim.
Ryzen 5 2600= 1250.
B450 anakart = 500.
8 GB RAM = 300
600W 80+ Power = 400
240 GB SSD = 240 hadi 250 olsun.
Toplamda 2650 TL yapıyor. Hepsi sıfır olmak üzere ikinci el bir Power bulursam. 200 TL'ye mal edip 2450 TL yaparım. Sonra ikinci el bir RX 470 4 GB alırım 550 TL'ye tertemiz olur. Fikirleriniz benim için çok değerli bu fikir kafama yattı. Intel sistem düşünmüyorum anakart pahalı oluyor H310 anakartlar pek performanslı değil. Zaten Intel düşünseydim. Başlığa AMD yazmazdım. Şimdiden teşekkürler.

Hocam aradaki sürtüşmeler dışında önerdiğim sisteme bakabildiniz mi? Eğer ikinci el hallederim diyorsanız APU'ya gerek yok bu arada. İşlemciyi de ikinci el alabilirsiniz, işlemcilerde pinlerin yamuk olması dışında bir sıkıntı olmaz. Eğer pinler yamuk ise satıcı zaten belirtir bu durumu.

Ikinci el halledebilirim. Malatya'da yaşıyorum. Doğu insanı olunca bir özgüven oluyor insanda bana yamuk yapanı paralarım yani anlayacağınız 😅. Benim tanıdığım birkaç bilgisayarcı var. Onlardan pinleri yamuk olmayan var ise garantili R5 2600 almayi düşünüyorum. Benim önerdiğim sisteme bir bakarsanız bana bayağı mantıklı geldi sizin önerinize baktım fakat APU olduğu için direk üstünü çizdim. Önerdiğim sisteme bakın bir varsa güzel degisiklik yaparım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı