Windows 11 VS Code ".py" kütüphanesini yükleyemiyor

Tamamdır ben oradan bende kayıtlı olan bütün sürümleri seçip denedim ama yine aynı hata.

Hayır, kodlar ve dahili kütüphaneler çalışıyor. Ama extra benim yüklemeye çalıştığım kütüphane çalışmıyor.

Yine aynı hata:

Burada silmiş olduğunuz kütüphaneyi tekrar yüklediniz mi?

Tüm sürümleri denemiş olmanıza rağmen yine de çalışmıyorsa kütüphaneler gerçekten kurulmamış olabilir.

Burada silmiş olduğunuz kütüphaneyi tekrar yüklediniz mi?

Tüm sürümleri denemiş olmanıza rağmen yine de çalışmıyorsa kütüphaneler gerçekten kurulmamış olabilir.
Yani PyPi'daki hiçbir kütütpahneyi yükleyemiyorum.

Yani PyPi'daki hiçbir kütüphaneyi yükleyemiyorum.

pip install komutu mu çalışmıyor? Önceki ekran görüntülerinizden gördüğüm kadarıyla bu konuda bir sıkıntı yok gibi.

Requirement already satisfied: mesajlarını kastediyorsanız bu, kütüphanenin çoktan kurulmuş olduğunu söylüyor.

pip install komutu mu çalışmıyor? Önceki ekran görüntülerinizden gördüğüm kadarıyla bu konuda bir sıkıntı yok gibi.

Requirement already satisfied: mesajlarını kastediyorsanız bu, kütüphanenin çoktan kurulmuş olduğunu söylüyor.
Yani dediğin gibi bütün dediğin şeyler oluyor. Yani "pip install" komutuyla yapmaya çalışınca bu hatayı en başta bug falan zannetiğim için tekrar denedim ve bana il deneyişim hariç her zaman "Requirment already satisfied: " diyor.

... bana ilk deneyişim hariç her zaman "Requirement already satisfied:" diyor.

Çünkü ilk çalıştırdığınızda kütüphane ve bağlı olduğu kütüphaneler kuruluyor, sonraki seferlerde çoktan kurulmuş olduğu için kurulmayıp bu mesaj gösteriliyor.

Şu an scripti çalıştırdığınızda çıkan hatayı gösterebilir misiniz? Sadece import cvzone satırını içeren bir script çalıştırmanız güzel olur.

Hadi diyelim bütün kodlar birlikte çalıştı. Yani bildiğin yüklenmemesini umursamadan kodların hepsini yazdım.
Resimler:

Bu arada "Resimler: " yazan yerin altına resim koyacaktım sunucunda hata oluşmuş. Yükleyemedim resmi anlayacağınız. Yoksa birleşik kodlarda bile hata veriyor.

Hataları ekran görüntüsüyle paylaşmak yerine şu şekilde kod blokuna koyabilirsiniz:
Kod:
Editördeki </> sembolüne tıklayın ve ardından hatayı kopyalayıp yapıştırın.

Python:
import cv2
import cvzone  # Importing the cvzone library

# Initialize the webcam
cap = cv2.VideoCapture(2)  # Capture video from the third webcam (0-based index)

# Main loop to continuously capture frames
while True:
    # Capture a single frame from the webcam
    success, img = cap.read()  # 'success' is a boolean that indicates if the frame was captured successfully, and 'img' contains the frame itself

# Add a rectangle with styled corners to the image
    img = cvzone.cornerRect(
        img,  # The image to draw on
        (200, 200, 300, 200),  # The position and dimensions of the rectangle (x, y, width, height)
        l=30,  # Length of the corner edges
        t=5,  # Thickness of the corner edges
        rt=1,  # Thickness of the rectangle
        colorR=(255, 0, 255),  # Color of the rectangle
        colorC=(0, 255, 0)  # Color of the corner edges
    )

# Show the modified image
    cv2.imshow("Image", img)  # Display the image in a window named "Image"

# Wait for 1 millisecond between frames
    cv2.waitKey(1)  # Waits 1 ms for a key event (not being used here)
şu kodun aynısını yazınca ne oluyor ?
Kod:
ModuleNotFoundError: No module named 'cv2'

İşte sıkıntı bu.

pip install opencv-python yaptıktan ve doğru interpreter'ı seçtikten sonra çalıştırma butonuna basınca bende sıkıntı çıkmadı. Yanlış interpreter'ı yani kütüphanenin kurulmadığı interpreter'ı seçince aynı hatayı verdi.

~\AppData\Local\Programs\Python\Python312\python.exe: Buna benzer bir interpreter seçmeniz gerekiyor olmalı.

Geri
Yukarı