3000 TL anakart ve işlemci önerisi

İşlemciyi %100 kullanması iyi bir şey. Donup çökmesi birçok şeyden kaynaklı olabilir. Kullandığın HDD veya SSD'nin ömrü bitmiş olabilir. İşletim sisteminle alakalı bir sorun olabilir. İşlemcinin termal macunu tamamen gittiyse ısıdan dolayı kendisini korumaya alıyor olabilir. Driver ile ilgili sıkıntı olabilir. Yani parça değiştirmeden de çözüme ulaşabilirsin.

SSD Kioxia Exceria NVMe 1.5 yıldır kullanıyorum sorun olmaması gerekli Driverlar'ı sıfırdan kurdum dün gece format attım termal macun 3 ay önce konuldu galiba.

600TL aşmış sadece ve en azından 5500 + B450M S2H alırdım i3 10100F kötü.
12100f nasıl olur?

SSD Kioxia Exceria NVMe 1.5 yıldır kullanıyorum sorun olmaması gerekli Driverlar'ı sıfırdan kurdum dün gece format attım termal macun 3 ay önce konuldu galiba.

12100F nasıl olur?

Bayağı iyi. Ben sana önerim BIOS pilini sök 5dk bekle geri tak. RAM'leri sök altına silgi sürt geri tak. GeForce Game Ready Driver | 526.47 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA buradan en güncel sürücüyü indir. İstersen işlemcide termal macun yenilemesi yapabilirsin evde varsa. Hala düzelmediyse bilemem. Win Update de eksik driver varsa kurulum yap.

Geri
Yukarı