3000 TL Android telefon önerisi

Sciuga

Decapat
Herkese iyi günler. Başlıkta da belirttiğim gibi 3000 TL'ye bir telefon arıyorum. Şu anda Xiaomi Redmi Note 8 kullanıyorum ve yavaştan ölmeye başladı. Birkaç bilgi geçeceğim bunlar ışığında önerilerinizi bekliyorum. Öncelikle başlıkta da belirttiğim üzere Android işletim sistemi olmalı. telefonda oyun oynamayı sevmem bu yüzden oyun odaklı olması şart değil. Genel olarak sosyal medya, youtebe gibi internet ağırlıklı zaman geçiriyorum. görüntü olarak ince ve hoş bir görüntüsünün olmasını istiyorum. Xiaomi'den farklı bir marka düşünüyorum önceliğim Xiaomi dışı ama Xiaomi olursa da sorun olmaz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler. Başlıkta da belirttiğim gibi 3000 TL'ye bir telefon arıyorum. Şu anda Xiaomi Redmi Note 8 kullanıyorum ve yavaştan ölmeye başladı. Birkaç bilgi geçeceğim bunlar ışığında önerilerinizi bekliyorum. Öncelikle başlıkta da belirttiğim üzere Android işletim sistemi olmalı. telefonda oyun oynamayı sevmem bu yüzden oyun odaklı olması şart değil. Genel olarak sosyal medya, youtebe gibi internet ağırlıklı zaman geçiriyorum. görüntü olarak ince ve hoş bir görüntüsünün olmasını istiyorum. Xiaomi'den farklı bir marka düşünüyorum önceliğim Xiaomi dışı ama Xiaomi olursa da sorun olmaz. Şimdiden teşekkürler.

Realme 7 öneririm hocam.

Uzun ömürlü olmasından çok ekranını önemserseniz, bütçe arttırıp A32 almanızı veya A74 almanızı öneririm.

Realme 7 öneririm hocam.

Uzun ömürlü olmasından çok ekranını önemserseniz, bütçe arttırıp A32 almanızı veya A74 almanızı öneririm.
Evet realme 7'ye bende denk geldim, güzel duruyor. Konuyu açarken de yazdığım bir şey, oyun oynamıyorum genellikle sosyal medya, youtebede.. dizi gibi şeyler izliyorum. Bununla ilgili birkaç yorum görmüştüm. Bu, bu telefondaki ekran için olumsuz bir şey yaratır mı? Gördüğüm kadarıyla oyun oynamayacaksan bu telefonu alma diyorlar. Ekranı yüzünden sanırım, yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Evet Realme 7'ye bende denk geldim, güzel duruyor. Konuyu açarken de yazdığım bir şey, oyun oynamıyorum genellikle sosyal medya, youtebede. Dizi gibi şeyler izliyorum. Bununla ilgili birkaç yorum görmüştüm. Bu, bu telefondaki ekran için olumsuz bir şey yaratır mı? Gördüğüm kadarıyla oyun oynamayacaksan bu telefonu alma diyorlar. Ekranı yüzünden sanırım, yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ekranı kötü değil hocam sadece IPS LCD.

A73 AMOLED ve bu yüzden renkleri daha iyi gösterir, ekran olarak daha az batarya tüketir ve siyahları saf siyah olarak gösterir.

Yazdığım mesajda da bunu belirttim zaten.

3-4 yıl kullanmayı planlıyorsanız iyi bir işlemci şart.

Note 8'de kullanılan Snapdragon 665 ile A74'de kullanılan Snapdragon 662 oldukça benzer.
1-2 yıl kullanırsınız sonra Note 8'e olan durum A74'e de olur diye bir tane öneri yapmadım.

1-2 yıl sonra yene telefonumu değiştiririm benim için sıkıntı olmaz derseniz depolama ve ekran konusunda daha üstün olan A74'ü alın.

A73 AMOLED ve bu yüzden renkleri daha iyi gösterir, ekran olarak daha az batarya tüketir ve siyahları saf siyah olarak gösterir.

Note 8'de kullanılan Snapdragon 665 ile A74'de kullanılan Snapdragon 662 oldukça benzer.
1-2 yıl kullanırsınız sonra Note 8'e olan durum A74'e de olur diye bir tane öneri yapmadım.

1-2 yıl sonra yene telefonumu değiştiririm benim için sıkıntı olmaz derseniz depolama ve ekran konusunda daha üstün olan A74'ü alın.
Hocam 64 GB sence yeter mi günümüz için?

Hocam 64 GB sence yeter mi günümüz için?

Kullanıcının nasıl kullandığına bağlı hocam.
Bazılarına 16 GB bile yetiyor (tabii o cihazların sadece sistem dosyası 10 GB etmiyor ama yene de alan çok az oluyor).

Kullanıcı bolca ağır oyun indiririm, 4K 30 FPS video çekerim derse 64 GB belki yetmeyebilir.
Hafıza kartı belki çözüm olabilir (içine oyunlar atılmaz ama videolar ve fotoğraflar atılabilir.)

Hocam sonuç olarak Realmi 7 uzun ömürlü kullanımda iyi midir?

Hocam sonuç olarak real mi 7 uzun ömürlü kullanımda iyi midir?

İyidir hocam.
Yahu hiç araştırma attığım A51'e bak. Zaman kaybetme.

2019 yılında çıkmış.
Exynos 9611 yonga setine sahip bir cihaz değil mi hocam?

Hatırladıklarımı söyledim sadece çünkü cihaza tekrar bakmama bile değmez.

Öneri yapıyoruz burada hiç araştırma, zaman kaybetme gibi şeyler saçmalık yani.

Geri
Yukarı